Rozbój na Broniewskiego

Autor: kurier-kolski.pl | 07.11.2011

Na początku listopada dwóch mężczyzn napadło na 62-latka na ul. Broniewskiego w Kole. Policjanci Wydziału Kryminalnego kolskiej komendy bardzo szybko zatrzymali sprawców tego rozboju. Do sądu od razu trafił wniosek o tymczasowy areszt dla obydwu przestępców.

W Kole, na ul. Broniewskiego, około godziny 19:00 dwóch sprawców napadło na 62-letniego mieszkańca tegoż osiedla. Mężczyźni  kopali i bili pokrzywdzonego, a następnie zabrali mu telefon, portfel, zegarek i rower.

Policjanci jeszcze w nocy wytypowali prawdopodobnych sprawców tego napadu. Po kilku godzinach przestępcy wpadli w ręce kolskich policjantów.  Mężczyźni zostali zatrzymani podczas libacji alkoholowej, na której   świętowali za skradzione pieniądze. W trakcie zatrzymania funkcjonariusze ujawnili przy nich część skradzionych 62-latkowi przedmiotów. Podczas dalszych czynności odzyskano także skradziony rower.

Obaj zatrzymani mają już za sobą przeszłość kryminalną. Jeden z nich to 35-letni mieszkaniec gminy Koło. Już dwukrotnie był karany za pobicie, a także za kradzież z włamaniem, groźby i kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu sądowego. Drugi z zatrzymanych to 39-letni kolanin, także z bogatą przeszłością kryminalną. Za pierwsze kradzieże i włamania był już karany 15 lat temu. Od tego czasu był wielokrotnie karany, m.in. za znęcanie, pobicia i kradzieże z włamaniami.

Za rozbój, którego się  dopuścili zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia. Do sądu trafił wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec obydwu mężczyzn.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
frabek
frabek
12 lat temu

przyadałoby sie im troche do odsiadki i to jak najwiecej.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526