Spotkanie z mieszkańcami w Chełmnie

Autor: kurier-kolski.pl | 06.10.2011

Dużym zainteresowaniem ponad 40-tu mieszkańców Chełmna cieszyło się spotkanie z kandydatem PSL do Sejmu RP Czesławem Cieślakiem, Prezesem kolskiej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej. Organizatorem spotkania, które odbyło się w remizie, był wicestarosta kolski oraz miejscowy komendant OSP.

Prezes Czesław Cieślak przedstawił przybyłym siebie, swoją drogę życiową oraz pracę. Także tę pracę samorządową, polityczną i społeczną, jaka była jego udziałem i dała mu możliwość zebrania bardzo wielu cennych doświadczeń życiowych. Kandydat na Posła wspominał, że nigdy nie był uległy i nie dawał sobie narzucać zdania innych. Dlatego nie zawsze zyskiwał poparcia nawet własnych kolegów partyjnych, którzy często mieli mu za złe samodzielne myślenie. – Ja nigdy nie należałem do posłów, którzy się boją i często mówiłem odmiennym głosem, mimo że wiedziałem, że jak ktoś jest cichy i pokorny, to może dużo więcej dla siebie uzyskać takim zachowaniem.

Czesław Cieślak mówił o własnym programie, który stworzył obok programu PSL. Jego przewodnim hasłem jest „Po pierwsze gospodarka”, a więc rozwijanie przemysłu, handlu i tworzenie nowych miejsc pracy dla młodych ludzi. – To jest nam potrzebne najbardziej – mówił kandydat – Jako prezes firmy doskonale wiem i widzę, ilu codziennie młodych wykształconych ludzi przychodzi do mnie prosić o pracę. To ogromny problem dzisiejszej Polski. W moim programie wyborczym jest najważniejszą rzeczy, by Polska mogła rozwijać przemysł, a polski rolnik produkować dla przemysłu.

Potem na sali rozgorzała dyskusja, a mieszkańcy Chełmna zadawali kandydatowi pytania. Między innymi rozmawiano o zbyt małych, niepełnych dopłatach unijnych dla rolników. Jeden z przybyłych słusznie wskazywał, że przecież polskich rolników oszukano przy wchodzeniu do UE, bo obiecano im takie same dopłaty jak innym, a do tej pory polscy rolnicy dostają mniejsze pieniądze niż farmerzy w lepiej rozwiniętych krajach Unii.

Dyskutowano także o polskim cukrze. Czesław Cieślak podkreślał, że PSL nigdy nie był za prywatyzacją polskich cukrowni. – To Unia Wolności nawoływała, że polskie cukrownie są na skraju bankructwa i należy oddać je w obce ręce, aby uratować. I oddano, ale czym to się skończyło? – likwidacją polskiego przemysłu cukrowniczego i sprowadzaniem teraz cukru z zagranicy. A najbardziej poszkodowanymi są polscy rolnicy.

M. Kozajda

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Polak
Polak
12 lat temu

…i piękne kazamaty pod budynkiem milicji obywatelskiej…pięknie się żyło…

zygi
zygi
12 lat temu

Tyle ze za tych towarzyszy zyło sie o wiele lepiej i spokojniej niz teraz.Była praca,był szacunek dla uczciwego człowieka i porzadek a teraz to tylko szarpanina drożyzna i chamstwo polityczne.

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

jak nie,są…gnębiciele ludu,obrońcy ustroju radzieckiego…

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

ciekawe,czy razem są na liście Wildsteina?

były członek PZPR
były członek PZPR
12 lat temu

Pan Marek Czesław to też były towarzysz! Niezłe towarzystwo się zebrało przy tym stole!

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

może jest twarza wyborczą p.Cieślaka,za to przegra…

kidek
kidek
12 lat temu

A co tam robi tow.Ludwicki,dawna pzpr?

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

Mowcie sobie co chcecie ale wyzywanie kogos od emerytow to chamskie zagranie ponizej pasa. „ela”tez bedziesz kiedys emerytką.Byloby dobrze jakby wszyscy emeryci byli tak inteligentni i energiczni jak p.Cieslak

ela
ela
12 lat temu

Czyżby Władze powiatowe PSL zapomniały, że mają dwóch kandydatów z powiatu? Wstyd! Marek Tomicki i tak sobie poradzi z tym emerytem, który prowadzi kampanię za pieniądze rolników!!!!!!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526