Kolejny sukces Chóru LUTNIA z Koła

Autor: kurier-kolski.pl | 12.10.2011

W sobotę, 8 października br. o godz. 16.00 w kościele pod wezwaniem Św. Bogumiła w Kole odbył się koncert finałowy 22 Wielkopolskich Konfrontacji Chórów, rozdanie nagród i wyróżnień. Wcześniej cała impreza odbyła się w MDK w Kole.

Trzecie miejsce i „Brązowe Koło”, oraz nagrodę pieniężną ufundowaną przez  burmistrza Koła Mieczysława Drożdżewskiego otrzymał  Chór Dziewczęcy  „CANSONA” z Murowanej Gośliny.
Drugie miejsce i „Srebrne Koło” oraz nagrodę pieniężną ufundowaną przez starostę kolskiego Wieńczysława Oblizajka otrzymał Chór „DOMINANTE” z Babiaka.


Pierwsze miejsce  i „Złote Koło” oraz nagrodę pieniężną  ufundowaną  przez  Marszałka  Województwa Wielkopolskiego otrzymało Towarzystwo Śpiewaczo-Muzyczne „LUTNIA” z Koła.

Wyróżnienie dla najlepszego dyrygenta otrzymała Agnieszka Gralińska, a wyróżnienie za najlepsze wykonanie  pieśni  „UWOS  MAMO ROZ” Edmunda Maćkowiaka przypadło również Chórowi „Lutnia” z Koła.

Organizatorami  konfrontacji byli: M.D.K. w Kole, Urząd  Marszałkowski w Poznaniu, Wielkopolski  Związek Chórów i Orkiestr ” Macierz” z Poznania.
Obecni na sali, wsłuchani w piękne wykonanie pieśni religijnych i ludowych, nagrodzili chórzystów burzą oklasków.

Tekst i foto: Michał Krzemiński

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Discover More Here
11 lat temu

you will have an awesome blog right here! would you wish to make some invite posts on my weblog?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526