Wygraj album „Powiat Kolski w obiektywie”

Autor: kurier-kolski.pl | 23.08.2011

Czy pamiętasz lata 80-te, 90-te w Kole? Masz dobrą pamięć? Jeśli tak, zapewne potrafisz odpowiedzieć na naszą zagadkę fotograficzną: w jakim miejscu stał ten dom w Kole, przy skrzyżowaniu jakich ulic? I co jest obecnie na jego miejscu?

Przyznam się, że ledwo pamiętam ten dom. Stał w samym obecnym centrum Koła, gdzie dziś pysznią się wspaniałe gmachy. Był bardzo stary. Na pewno miał sporo ponad 100 lat. Pamiętam, że przechodząc obok niego zawsze moją uwagę przyciągały stare drzwi wejściowe, a w nich nie klamka, ale taki metalowy skobel, na który naciskając palcem otwierało się zapadkę. To było bardzo charakterystyczne. Raz, może dwa byłem w sieni tego domu. Nie wiem po co, ale doskonale to pamiętam.

Pod koniec lat 80. lub na początku 90. część tego starego budynku rozebrano. Niestety, nie całość. Taki na w pół rozebrany jak na zdjęciu stał kilka lat. Nie był piękny, bo stary i po prostu już zaniedbany, nieremontowany, ale był częścią dawnego Koła, tego fragmentu naszego miasta, którego już niestety nie ma.

Jeśli masz dobrą pamięć albo masz kogo zapytać, odpowiedz na naszą zagadkę fotograficzną: w jakim miejscu w Kole stał ten dom, przy skrzyżowaniu jakich ulic? I co jest obecnie na jego miejscu?

Wśród prawidłowych odpowiedzi zawierających imię i nazwisko, miejscowość oraz telefon, przesłanych do końca tego miesiąca na nasz adres mailowy :

redakcja@kurier-kolski.pl

rozlosujemy piękną nagrodę ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Kole – bardzo bogato ilustrowany album fotograficzny „Powiat Kolski w obiektywie”. Warto mieć tak piękną pozycję w swojej biblioteczce. Do dwóch kolejnych osób trafią nagrody pocieszenia – inne wydawnictwa regionalistyczne.

(koz)

reklama

reklama

Komentowanie zostało zablokowane

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526