Uczciliśmy w Kole rocznicę Powstania Warszawskiego [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 01.08.2011

Po raz pierwszy od lat władze powiatu kolskiego i m. Koła oraz inne delegacje uczciły rocznicę Powstania Warszawskiego składając wiązanki kwiatów pod tablicą na kolskiej farze, poświęconą poległym w tym zrywie rodakom z naszego miasta.

W tym roku po raz pierwszy oficjalnie i tak licznie zebrały się delegacje władz powiatu i miasta, by w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego uczcić 15-tu walecznych kolan, którzy walczyli wówczas ze znienawidzonym okupantem. Do dziś żyje jeszcze tylko trzech z nich, w tym dwie osoby w Warszawie oraz jedna w Kole – 84-letnia Pani Zdzisława Rzepka, która uczestniczyła w kolskiej uroczystości.

Znicze pod tablicą jako pierwsza zapaliła delegacja kolskich kibiców Legii Warszawa. Zrobili to długo przed oficjalną uroczystością, gdyż – jak powiedzieli – chodziło im po prostu o pamięć i uczczenie tych bohaterów, bez zbędnego hałasu. Znicze, które zapalili, były w barwach ich warszawskiego klubu piłkarskiego.

Wkrótce potem oficjalnie złożyły wiązanki kwiatów delegacje: władz powiatu kolskiego, władz miasta Koła, kolskich kombatantów, SLD i PiS. Swoje kwiaty położyła też wspomniana wcześniej uczestniczka Powstania Zdzisława Rzepka.

OBEJRZYJ RELACJĘ WIDEO Z UROCZYSTOŚCI POD TABLICĄ W KOLE:

OBEJRZYJ GALERIĘ FOTOGRAFII:

W intencji kolskich rodaków – powstańców warszawskich modlili się wraz z zebranymi Gwardian Klasztoru OO. Bernardynów oraz ksiądz Maksymilian z kościoła farnego, a kilka słów o nich powiedział regionalista Kazimierz Kasperkiewicz.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526