Siostra Natalka przeniesiona do stolicy

Autor: kurier-kolski.pl | 28.08.2011

Z dniem 1 września 2011 roku decyzją Siostry Prowincjonalnej siostra Natalia z zakonu Orionistek została przeniesiona z Koła do Warszawy. 5 lat spędziła w Kole przy Parafii farnej oraz jako katechetka w SP nr 2.

Siostra Natalia urodziła się miejscowości Piątek koło Łęczycy (przyjmuje się, że jest to sam środek Polski). Wszystkie sakramenty przyjmowała w kościele Świętej Trójcy. W zakonie jest już 18 lat i w tym roku 15 sierpnia obchodziła jubileusz 15.lecia ślubów zakonnych. Pierwsze 3 lata przed ślubami to postulat i nowicjat. W czasie posługi religijnej wykonywała różne prace, jak np.: pranie, sprzątanie, gotowanie, praca przy chorych w DPS w Otwocku, przy chorych na nowotwór w hospicjum w Wołominie, z dziećmi upośledzonymi w Kaliszu i Włocławku oraz jako katechetka w szkołach i przedszkolach w różnych parafiach m.in. ostatnio przez 5 lat w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole.

Siostra od samego urodzenia była wychowywana w duchy miłości, zaufania i patriotyzmu, stąd też zrodziło się jej powołanie. Ukończyła studia teologiczne na Papieskim Wydziale w Warszawie. W Kole była katechetką. Nauczała religii w Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole oraz w Przedszkolu „Czerwony Kapturek”.

– Była pracownicą sumienną, obowiązkową, zaangażowaną w życie szkoły. Organizowała różne uroczystości, konkursy środowiskowe, jak również wycieczki do miejsc kultu religijnego. Była osobą otwartą, życzliwą w stosunku dla dzieci , rodziców jak i pracowników szkoły – powiedział o swej pracownicy dyrektor Szkoły Andrzej Bronisław Korzeniowski.

W Kole była przydzielona do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, której proboszczem jest ks. kanonik Józef Wronkiewicz. Tutaj przygotowywała dzieci do pierwszej Komunii Świętej, procesji z okazji  Bożego Ciała, Wielkiej Nocy, organizowała konkursy, jak np. na zrobiony własnoręcznie różaniec, szopkę bożonarodzeniową, pisankę wielkanocną i inne. Siostra Natalia uczestniczyła razem z dziećmi we Mszy Świętej przeznaczonej dla nich. Angażowała się w przygotowywanie paczek bożonarodzeniowych dla dzieci z mniej zamożnych rodzin.

– Siostra Natalia z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyła w życiu parafii. Zawsze skromna – mówi proboszcz ks. Józef Wronkiewicz – ale obecna wtedy gdy była potrzeba, pracowita, lubiana przez  dzieci i starszych. Niech Bóg błogosławi jej w dalszej posłudze i życiu zakonnym.

Od siebie dodam, ze siostra Natalia chętnie współpracowała z mediami. Nigdy nie odmówiła pomocy jak była potrzeba. Siostro Natalio! Wszystkiego najlepszego w Stolicy Polski, niech dobry Bóg ma Siostrę w swojej opiece.

MICHAŁ CHOJNACKI

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526