Kto z powiatu kolskiego startuje do Parlamentu?

Autor: kurier-kolski.pl | 29.08.2011

Już pełną parą ruszyła kampania wyborcza do Parlamentu RP. 9 października pójdziemy do urn wyborczych poprzeć naszych kandydatów, którzy kolejne 4 lata będą rządzić całym krajem. Z terenu naszego powiatu startuje 9 kandydatów, w tym 8 do Sejmu, a 1 do Senatu. Zobacz kto chce nas reprezentować w Warszawie.

Nasz okręg wyborczy nosi numer 37 i podobnie jak 4 lata temu obejmuje swoim zasięgiem powiaty: koniński, kolski, turecki, słupecki, gnieźnieński, wrzesiński średzki i śremski oraz Konin jako miasto na prawach powiatu. Jest to bardzo duży obszar. Jego mieszkańcy wybiorą w wyborach bezpośrednich dziewięciu posłów spośród blisko 100 już zgłoszonych kandydatów.

Mieszkańców Koła i powiatu kolskiego zapewne najbardziej interesują nazwiska tych kandydatów, którzy wywodzą się z naszego rejonu. Z terenu naszego powiatu do Sejmu RP będzie startować 8 kandydatów.

Kolskie PSL wystawia jako kandydata wieloletniego Przewodniczącego Rady Powiatu Kolskiego Marka Tomickiego (2 miejsce na liście) oraz Czesława Cieślaka (5 miejsce) – wieloletniego Prezesa Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole i radnego Sejmiku Wojewódzkiego.


Kandydat PSL Czesław Cieślak – prezes OSM w Kole na pikniku firmowym.

SLD w tegorocznych wyborach będą reprezentować Zbigniew Barc (miejsce 12) i Izabela Iwińska (miejsce 13).

O mandat poselski z ramienia PO będą ubiegać się Jadwiga Miszczak (pozycja 6) oraz kolski radny miejski Krzysztof Mazurkiewicz (16 pozycja na liście).

Kolski PiS wystawia wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Kole Teresę Dąbrowską oraz Joannę Pszczółkowską z Przedcza, kolanom bardziej znaną jako byłą prezes KTBS (krótko, bo przez okres 8 miesięcy).

Nowo wprowadzone poprawki do ordynacji wyborczej do Senatu ustanowiły okręgi jednomandatowe, co oznacza, że z każdego okręgu będzie wybierany tylko jeden senator. Tu okręgi są dużo mniejsze, bo nasz obejmuje jedynie trzy powiaty: koniński, kolski i turecki.

Kandydatem PO z naszego powiatu będzie obecny senator zasiadający w klubie PO – Ireneusz Niewiarowski.

Z kandydatami z terenu powiatu kolskiego będą konkurować osoby z innych powiatów, w tym obecni parlamentarzyści z naszego okręgu. Zachęcamy do głosowania, bo nie głosując i tak oddajemy walkowerem nasz głos innym. Pamiętajmy, że nawet jeśli my nie interesujemy się polityką, to polityka interesuje się nami. Ktoś przecież i tak zasiądzie w ławach parlamentu i będzie rządził. Lepiej jeśli będzie to nasz kandydat niż ktoś przypadkowy.

M.Kozajda

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
MN
MN
12 lat temu

Okazuje się, że z PiS startują aż trzy osoby z naszego powiatu: Teresa Dąbrowska – vice przew.RM (8.miejsce), Jan Stępiński – b.burmistrz (12.miejsce) i Joanna Pszczółkowska (14.miejsce).

Tradycyjnie PPP zaprezentowała nam konińska listę ludzi ze Śląska…

MN
MN
12 lat temu

Mało tego, PiS do dziś (29 VIII) nie zarejestrował listy w Koninie.

MN
MN
12 lat temu

Z listy PJN startuje pani Bożena Mijas z Rdutowa (7. miejsce) oraz pani Wioleta Kroszczyńska z Koła (16. miejsce).
Na listach: Prawica oraz Nowa Prawica nie ma kandydatów z terenu powiatu kolskiego.
Źródło – PKW.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526