Olbrzymi sukces! Orkiestra z Koła najlepsza w Europie!!! [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 15.07.2011

10 lipca 2011 r. Miejska Orkiestra Dęta OSP w Kole zdobyła na Międzynarodowym Festiwalu w Rastede w Niemczech pierwsze miejsce pokonując kilkadziesiąt innych orkiestr. Jest najlepszą orkiestrą dętą w Europie! Nic tylko gratulować tak spektakularnego sukcesu. Z tej okazji podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu radni wraz z Zarządem Powiatu podziękowali szefostwu orkiestry.

Brawami na stojąco radni powiatowi, Starostowie i Zarząd Powiatu wyrazili swoje podziękowanie Miejskiej Orkiestrze Dętej OSP w Kole za zdobycie pierwszego miejsca na Międzynarodowym Festiwalu w Rastede w Niemczech. Jerzy Budka, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kole, pod którą podlega Orkiestra, przyniósł ze sobą do budynku Starostwa przywiezione z Niemiec trofea: złoty medal z wyróżnieniem dla najlepszej Orkiestry Dętej w Europie (za koncert – kolska orkiestra zdobyła największą ilość punktów), srebrny medal za marsz oraz medal brązowy i piękny puchar – za paradę marszową. Prezentował je radnym Wiceprezes OSP Koło – Jerzy Przybylski. W sesji Rady wziął też udział dyrygent Miejskiej Orkiestry Dętej w Kole – Krzysztof Lityński, na którego barkach spoczywał cały ciężar artystyczny przygotowań.

ZOBACZ FILM WIDEO Z WRĘCZENIA PODZIĘKOWAŃ PRZEZ STAROSTĘ KOLSKIEGO:

reklama

Już we wrześniu ubiegłego roku kolska Orkiestra otrzymała zaproszenie z Niemiec do uczestnictwa w Festiwalu. Wiele miesięcy trwały gorączkowe przygotowania do imprezy tak wysokiej rangi. Mimo, że orkiestra ma w nazwie słowo „miejska” i w większości uświetnia grą imprezy w samym Kole, w bardzo dużym stopniu wspomaga ją Starosta Kolski i radni powiatowi. Miejska Orkiestra Dęta ma bowiem swoją siedzibę w budynku Starostwa, a na sali posiedzeń odbywa wieczorami próby, bez których nie byłby możliwy ten ogromny sukces. Jerzy Budka podziękował władzom powiatu kolskiego za to wsparcie.


Od lewej: Wiceprezes OSP w Kole Jerzy Przybylski, Prezes OSP Jerzy Budka, dyrygent Miejskiej Orkiestry Dętej OSP w Kole – Krzysztof Lityński w budynku Starostwa na tle historycznego sztandaru kolskiej OSP z roku 1935.

– To olbrzymi sukces!– podsumował nagrodę Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek (będący równocześnie Prezesem Powiatowym OSP) zwracając się do radnych, gości oraz przedstawicieli mistrzowskiego zespołu – To wynik ogromnej, wieloletniej pracy. Cieszymy się ogromnie i chcemy podziękować za ten trud. Jest to Miejska Orkiestra Dęta, niemniej czujemy się z nią niezwykle związani, bowiem właśnie w tej naszej sali konferencyjnej Orkiestra przeprowadza swoje próby, a na dole, w piwnicach Starostwa, ma swoje pomieszczenia, przechowuje instrumenty. Również oczywiście – w miarę naszych możliwości – wspomagamy Orkiestrę w różny sposób. Dziś trudno jest wyobrazić sobie jakąkolwiek imprezę u nas bez naszej Orkiestry.(…) Trzeba mieć marzenia, bo one się spełniają. Witamy Mistrzów Europy! Dziękujemy wam za ten sukces i za dobrą promocję powiatu kolskiego. Wszystkiego najlepszego.

" />

Ten ogromny sukces, Mistrzostwo Europy, otworzyło przed zespołem z Koła kolejną wielką szansę. W przyszłym roku odbędą się w Kanadzie Mistrzostwa Świata, w których Orkiestra Dęta z Koła ma znów szansę stanąć na podium. Miejmy nadzieję, że sponsorzy dopiszą i będzie można tę szansę wykorzystać. Ze swojej strony Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek deklaruje, że nie przestanie na kolską Orkiestrę patrzeć przychylnym okiem i może ona liczyć na jego i radnych powiatowych życzliwość.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * ** *

ZOBACZ FOTOGRAFIE KOLSKIEJ ORKIESTRY Z FESTIWALU W RASTEDE.

AUTOR ZDJĘĆ: MARCELI UCIŃSKI (serdeczne podziękowania za ich użyczenie!):

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
andrzej
andrzej
12 lat temu

A jakie piękne te dziewczyny.Z takimi to nie mogli przegrać hihi

ziomeczek
ziomeczek
12 lat temu

To jest coś! Fajnie sie prezentuja i dobrze graja

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526