Nauczycielski zjazd po latach

Autor: kurier-kolski.pl | 08.07.2011

W środę 6. lipca grupa 17. emerytowanych nauczycieli zawodu dawnego Zespołu Szkół Zawodowych w Kole (obecnie Zespół Szkół Technicznych), spotkało się przy grillu i piwie w lokalu gastronomicznym przy ulicy Bogumiła w Kole.

Pogoda w tym dniu była  łaskawa, były przebłyski słońca i nie padało, toteż nic dziwnego, że spotkanie było bardzo udane. Przy piwie zagryzanym kiełbasą i karkówką z rożna, zebrani wspominali dawne czasy, ale znów nie tak odległe. U niektórym z obecnych nie tak dawno jeszcze na głowie była czarna czupryna. Dziś pojawiła się siwizna, u innych dość pokaźna łysina, a niektórzy mogli pochwalić się sporym brzuszkiem. Panowie w większości przekroczyli już … siątkę, więc kości już nie te, co dawniej, w związku, z czym dużo przybyłych skarżyło się na swoje reumatyczne dolegliwości. Najstarszy z obecnych, pan Józef, odszedł na emeryturę w 1990 roku  i prezentował się znakomicie. Pozostali zostali emerytami trochę później.

reklama

Ciekawe rozmowy w miłym gronie wzmagają apetyt, toteż nic dziwnego, że ze stołów jadło szybko znikało. –Bardzo dobry pomysł te coroczne spotkania. Wielu z zebranych zostało dziadkami, inni mogli pochwalić się wykształceniem dzieci. Takie spotkania integrują i  zacieśniają więzły koleżeńskie. W przyszłym roku organizujemy grilla u mnie w Rzuchowie – powiedział Wojtek Ciszewski. Potem zebrani pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Na spotkanie przybyli: Eugeniusz Gębka, Mirosław Kłaniecki, Włodzimierz Kwarta, Jakub Żurawik, Jerzy Gembka, Bronisław Kawalec, Ryszard Włodarczyk, Wojciech Ciszewski, Tadeusz Grabkowski, Michał Chojnacki, Ryszard Ostrowski,  Jan Skąpski,  Kazimierz Smolarek, Paweł Walczak,  Jan Strapagiel, Tomasz Szymański i Józef Kiciński.

mc

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526