Kolanin Wicemistrzem Małopolski w Triathlonie

Autor: kurier-kolski.pl | 28.07.2011

Niedaleko Zakopanego, przy granicy polsko – słowackiej, we Frydmanie, maleńkiej miejscowości na południu Polski, odbyły się Mistrzostwa Małopolski w Triathlonie na dystansie Olimpijskim: 1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem i 10 km biegu. Miejsce na podium i brązowy medal wywalczył tam kolanin Hubert Król.

Zawody rozgrywane były w trudnych warunkach atmosferycznych, przy dużym wietrze i deszczu, a zawodnicy do pokonali mieli: 2 pętle po 750m pływając po Jeziorze Czorsztyńskim. Po pływaniu wsiedli na rowery, na których pokonali górzystą i malowniczą trasę prowadzącą przez powiat nowotarski, o łącznej długości 40 km. Po skończonej konkurencji rowerowej mieli do pokonania jeszcze 2 pętle biegowe o długości łącznej 10 km.

Po pierwszej konkurencji Hubert Król wyszedł z wody drugi tracąc do prowadzącego Michała Lisieńskiego  (UKS Wodnik Siemianowice) 1 minutę i 10 sekund. Po ponad godzinie i 10 minutach do strefy zmian z konkurencji rowerowej jako pierwszy dojechał Michał Lisieński, i to on jako pierwszy wyruszył na trasę biegową. 3 minuty później na drugiej pozycji przyjechał Bartłomiej Czyż (YMKA Kraków), który z wody wyszedł dopiero szósty, natomiast 2 minuty później na 3 i 4 pozycji przyjechali Hubert Król i Marcin Konarski, którzy mieli już kilkuminutową przewagę nad pozostałymi zawodnikami. A wiec na tym etapie niemalże pewne było, że złoty medal Mistrzostw Małopolski zdobędzie Michał Lisieński, a srebrny Bartłomiej Czyż, który z każdym kilometrem zwiększał swoją przewagę o kilka sekund nad Hubertem Królem, który – jak sam przyznał – najwięcej stracił na trasie rowerowej i skupił się na walce o brązowy medal.

Po 5.kilometrach biegu kolanin wypracował sobie ok. 30-sto sekundową przewagę nad czwartym zawodnikiem i utrzymał ją już do końca rywalizacji, by ostatecznie po 2 godzinach i 17 minutach ukończyć zmagania triathlonowe z brązowym medalem Mistrzostw Małopolski. Gratulujemy!