Tłumy Kolan na procesji Bożego Ciała [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 24.06.2011

Wyjątkowo uroczysta i tłumna była tegoroczna procesja Bożego Ciała ulicami naszego miasta. Tak ogromnego, wielotysięcznego tłumu wiernych nie zanotowano już od kilku lat. Połączona uroczystość wszystkich kolskich parafii szła drogą od kościoła na ul. Blizna, poprzez trzy ołtarze, aż do czwartego na kolskim Starym Rynku. Specjalnie wymodlona pogoda dopisała wyjątkowo pięknie. Nie obyło się jednak bez niespodzianek… I to zupełnie nie związanych z pogodą. O czym mowa? Obejrzyj zdjęcia i film z procesji.

Boże Ciało rozpoczęła Msza Św. w kościele pw. MB Częstochowskiej na Bliznej, a następnie wierni przeszli ulicami przez most na Warcie pod Ratusz, gdzie tradycyjnie stał ostatni, czwarty ołtarz. Tam ksiądz kanonik Józef Wronkiewicz zakończył procesję kazaniem oraz błogosławieństwem na cztery strony świata.

OBEJRZYJ FILMIK Z PROCESJI BOŻEGO CIAŁA:

Kapłan rozpoczął kazanie punktualnie w południe, o godzinie 12.00, dokładnie wtedy, gdy zegar z ratuszowej wieży zaczął wybijać dwanaście uderzeń. Do tego w tym samym czasie zaczęły bardzo głośno bić dzwony na farnej dzwonnicy. Zaskoczony ksiądz kanonik był więc zmuszony prawie przekrzykiwać południową „kanonadę” połączonego zegara i dzwonów z własnej parafii. Ratował go jedynie mikrofon i nagłośnienie, choć i tak mówił z wyraźnym trudem, a wierni przez dobrych kilka minut musieli dobrze wsłuchiwać się w słowa duszpasterza, by je zrozumieć. Niefortunna sytuacja nie odbiła się jednak negatywnie na całej uroczystości, która w tym roku była wyjątkowo piękna i uduchowiona, także przez to, że skupiła tak ogromną rzeszę mieszkańców naszego miasta.

Na zakończenie procesji Kolanie odśpiewali „Boże coś Polskę” i część z nich ruszyła do pobliskiej fary, gdzie zakończono uroczystość Mszą Św.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
widz
widz
12 lat temu

panie redaktor opamiętaj się z zoom-em kręcąc materiał, i nie skacz ze sceny na scenę to bardzo męczy ogladajacego

żol Czibamba
żol Czibamba
12 lat temu

kiedys tak popurlane było swieto pracy. co to sie dzieje w tym kraju. oj rydzyk rydzyk cos ty dobrego narobił.

biri
biri
12 lat temu

troche kotazow na japstejcz

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526