KOLSKI RADNY DOSTANIE NOBLA ?

Autor: kurier-kolski.pl | 19.05.2011

Najmłodszy radny Rady Miejskiej w Kole, 24-letni Mariusz Budny, rodowity kolanin od pokoleń, student ostatniego roku Politechniki Poznańskiej,  Wydziału Maszyn Roboczych i Transportu oraz Wydziału Inżynierii i Zarządzania, dostał się do ścisłej czołówki trzech najlepszych studentów Wielkopolski w konkursie zorganizowanym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Teraz, w finale krajowym w czerwcu, ma szansę zostać Najlepszym Studentem RP i zdobyć Studenckiego Nobla!

Konkurs polega na wyborze najlepszych żaków szkół wyższych w Polsce oraz najlepszego z nich – zdobywcy „Studenckiego Nobla”. W Konkursie nagradzani są najwybitniejsi studenci w 10 kategoriach. Konkurs „Studencki Nobel” jest kontynuacją edycji 2009 i 2010, podczas których – spośród ponad dwóch milionów żaków – wybrano Najlepszego Studenta RP.

12 maja 2011 r., w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbyła się Gala Regionalna Konkursu na Najlepszego Studenta RP „Studencki Nobel 2011”. Udział w Gali wzięli rektorzy  uczelni wyższych z Wielkopolski, przedstawiciele miasta Poznania i Wojewody Wielkopolskiego.  Mariusz Budny z Koła  zajął pierwsze miejsce na Etapie Uczelnianym Konkursu na Najlepszego Studenta RP oraz reprezentowanie swojej uczelni w Konkursie Branżowym w Kategorii: nauki inżynieryjne i techniczne. Konkurowała z nim inna uczennica z naszego powiatu – Małgorzata Borucka z Osieka Małego. Jednak jury uznało wyższość kolanina.. Zaraz potem, w Etapie Regionalnym,  wybrano najlepszych studentów Województwa Wielkopolskiego. Mariusz Budny zajął III miejsce. Tym samym okazał się trzecim najlepszym studentem w całej Wielkopolsce. Serdecznie gratulujemy!!!

reklama

Nie jest to jednak dla niego koniec zmagań, gdyż jest nominowany z naszego województwa do krajowej nagrody w branży inżynieria i technologia. Przed nim w czerwcu br. ogólnopolski etap Konkursu, gdzie ma szanse zostać Najlepszym Studentem RP i zdobyć Studenckiego Nobla! Trzymamy kciuki.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
:)
:)
12 lat temu

Nic tylko pogratulować 🙂

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526