Uroczystości 3 Maja w naszym mieście [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 03.05.2011

Tegoroczne obchody 220. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja były skromne i nie zgromadziły przed kolskim Starostwem większej grupy mieszkańców Koła. Zapewne przyczyniła się do tego także fatalna pogoda tego dnia.

Około godziny 10.00, na placu przed Starostwem Powiatowym w Kole, zgromadziły się władze miasta Koła, powiatu kolskiego, instytucji i partii politycznych oraz poczty sztandarowe urzędów, instytucji, organizacji społecznych, szkół. Oprawę muzyczną zapewniła Miejska Orkiestra Dęta OSP w Kole pod dyrekcją Krzysztofa Lityńskiego. Przy dźwiękach Hymnu wciągnięto na maszt flagę narodową. Delegacje złożyły kwiaty pod pamiątkową tablicą na murach Starostwa, a następnie cały kondukt przemaszerował ulicami miasta do kościoła farnego na Starówce, gdzie kolscy księża odprawili Mszę Św. koncelebrowaną w intencji Ojczyzny oraz jako podziękowanie za beatyfikację Jana Pawła II. Oprawę muzyczną zapewnił Chór Farny „Lutnia” pod dyrekcją Jana Kordylewskiego.

OBEJRZYJ RELACJĘ WIDEO Z UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNYCH:

Po zakończonej Mszy Św. zebrani przeszli pod tablicę upamiętniającą Konstytucję 3 Maja na murach kolskiej fary, złożyli ponownie kwiaty oraz wysłuchali koncertu Miejskiej Orkiestry Dętej.

Cały dzień, od rana do godziny 18.00 w MDK można obejrzeć wystawę okolicznościową „220 lat Konstytucji 3 Maja, a wizerunek Orła w Godle Polski”, przygotowaną przez Piotra Śniegockiego, prezentującą dokumenty, pieczęcie, monety, plomby, guziki oraz inne przedmioty zawierające symbolikę Orła Białego.

Galeria zdjęć z uroczystości patriotycznych w dniu 3 maja w Kole:


Tekst, foto i wideo: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
M. Kozajda
M. Kozajda
12 lat temu

Z oficjalnego plakatu wynikało bardzo jednoznacznie, że wystawa trwa jedynie w dniu 3 maja w godz. 9.00 – 18.00. Ktoś to po prostu bez sensu napisał. Ale dowiedziałem się szczegółów i faktycznie wystawa trwa do 18 maja br. Przepraszam za nieumyślne wprowadzenie w błąd i bardzo dziękuję za skorygowanie. Pozdrawiam

kolanin
kolanin
12 lat temu

Wystawa trwa do 18 maja, nie tak jak napisano w artykule tylko w dniu 3 maja

boromeusz
boromeusz
12 lat temu

właściwie gdyby nie sami organizatorzy i spędzona młodzież, to nie byłoby zadnych obchodów z racji braku zainteresowania 🙂

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526