Oddali ster władzy w ręce płci pięknej [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 31.03.2011

Strażacy z OSP w Straszkowie (Gmina Kościelec) nie tylko mogą poszczycić się 14-osobową Kobiecą Drużyną Pożarniczą, ale od niedawna również „panią” Prezes. Na ostatnim Zjeździe Sprawozdawczo-Wyborczym druhowie oddali całą najwyższą władzę w jednostce w ręce płci pięknej.

Mieszkańcy Gminy Kościelec potrafią zaskakiwać! Jeszcze niedawno po 8 latach rządzenia gminą władzę straciła kobieta-wójt, a tymczasem sztraszkowscy druhowie po raz kolejny zaufali kobiecie, składając na jej ręce najwyższą władzę w swej macierzystej jednostce.

Prezesem OSP w Straszkowie została bowiem wybrana druh Renata Krupa. Zastąpiła na tym miejscu swojego męża, Tomasza Krupę, od kilku miesięcy radnego Rady Gminy Kościelec, który ze względu na pełnienie tej funkcji w samorządzie musiał zrezygnować z przewodzenia OSP.

W zebraniu wzięli udział: Prezes Zarządu Gminnego OSP Czesław Świderski, Wiceprezes Zarządu Gminnego OSP Józef Biernat, Komendant Gminny Marek Straszewski, Wicewójt Gminy Kościelec Sylwester Chęciński, Sekretarz Gminy Krzysztof Nawrocki, radny Rady Powiatu Kolskiego i druh jednostki OSP w Straszkowie – Stanisław Murakowski oraz sołtys Straszkowa i także druh miejscowej jednostki – Józef Kostrzewa.

Zebrani druhowie udzielili ustępującym władzom jednostki OSP Straszków absolutorium za mijającą kadencję oraz wybrali nowe władze.

ZARZĄD OSP STRASZKÓW:
Prezes Krupa Renata
Wiceprezes-naczelnik Jan Russek
Wiceprezes Józef Kostrzewa
Z-ca naczelnika Tomasz Olkowski
Sekretarz Mieczysław Gaj
Skarbnik Stanisław Gajda
Gospodarz Łukasz Mroczkowski
Kronikarz Mrozowska Żaneta
Członek Mariusz Dzierzgwa

KOMISJA REWIZYJNA
Przewodniczący Marek Straszewski
Sekretarz Joanna Maciaszek
Członek Stanisław Russek


DELEGACI NA ZJAZD ODDZIAŁU GMINNEGO ZOSP RP

Wiceprezes Józef Kostrzewa
Skarbnik Stanisław Gajda
Sekretarz Mieczysław Gaj
Przewodniczacy komisji rewizyjnej Marek Straszewski
druh Tomasz Krupa

PRZEDSTAWICIELE DO ZARZĄDU ODDZIAŁU GMINNEGO
Jan Russek
Marek Straszewski
Tomasz Krupa

Obejrzyj relację wideo z zebrania OSP Straszków:

Zebranie było także okazją do wręczenia dyplomów za udział w Wojewódzkich Zawodach Pożarniczych w Wągrowcu paniom z drużyny żeńskiej: Żanecie Mrozowskiej, Joannie Maciaszek, Żanecie Kostrzewskiej i Arlecie Lewandowskiej.

Drużyna OSP w Straszkowie to jedna z najliczniejszych i najaktywniejszych drużyn pożarniczych w powiecie kolskim. Łącznie liczy blisko 70 druhów, w tym 14-osobową Kobiecą Drużynę Pożarniczą i Młodzieżową Drużynę Pożarniczą (20 osób).

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526