Emilia Lipińska z Koła została pierwszą „EuroLady” !!!

Autor: kurier-kolski.pl | 10.03.2011

Emilia Lipińska z Koła została pierwszą „EuroLady” głosami internautów oraz decyzją kapituły pierwszej edycji konkursu zorganizowanego przez europosła Marka Siwca! Pokonała wszystkie rywalki. W nagrodę wyjedzie do Brukseli.

Jak niedawno pisaliśmy, do konkursu „EuroLady” Emilię Lipińską, pomysłodawczynię i koordynatorkę projektu „Kraina Przedszkolaka”, zgłosiła Kolska Izba Gospodarcza. Swój projekt stworzyła i wykorzystała środki unijne z myślą o najmłodszych mieszkańcach Koła i okolic. Dzięki jej pomysłowi wielu rodziców może spokojnie pracować i zajmować się codziennymi sprawami, mając pewność, że ich pociechy przebywają w tym czasie pod dobrą opieką.

W plebiscycie wzięły udział koninianki oraz mieszkanki powiatów: konińskiego, słupeckiego, tureckiego, kolskiego i wrzesińskiego. Na konkurs zgłoszono 38 projektów zrealizowanych przez 13 kobiet z tego rejonu Wielkopolski. Spośród nich kapituła wybrała 5 finalistek.

W przeddzień Święta Kobiet, 7 marca, w Koninie odbyła się wielka gala finałowa Konkursu, na której kolskiej „EuroLady” Emilii Lipińskiej wręczono główną nagrodę i puchar. W uroczystości uczestniczył prezes Kolskiej Izby Gospodarczej Wojciech Lewandowski, który z rąk posłanki Elżbiety Streker-Dębińskiej odebrał podziękowanie za zgłoszenie zwyciężczyni do Konkursu. Z życzeniami pośpieszyli również Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kole Urszula Pękacz wraz z burmistrzem Mieczysławem Drożdżewskim.

Emilia Lipińska nagrodę w połowie roku pojedzie do Brukseli, gdzie będzie mogła zwiedzić Europarlament w towarzystwie samego Marka Siwca. Tegoroczna „EuroLady” zapowiada, że wygrana w konkursie jeszcze bardziej utwierdziła ją w przekonaniu, aby rozwijać swój projekt w Kole. Będzie teraz dążyć do uruchomienia punktu przedszkolnego lub przedszkola. Oczywiście także za środku unijne.

Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kolaneen
Kolaneen
13 lat temu

Gratulacje, ale z tym zachwytem nad „samym Markiem Siwcem” to redaktor troche przesadził. Marek Siwiec to ten od parodiowania Papieża na lotnisku, he he he. No i z SLD.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526