„Zostawmy przeszłość i zgodnie budujmy przyszłość Koła”

Autor: kurier-kolski.pl | 03.12.2010

W sali Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Wojciechowskiego odbyło się spotkanie mieszkańców Koła z niezależnym kandydatem na burmistrza Wojciechem Lewandowskim. Duży mróz nie zniechęcił tych, którzy chcieli dowiedzieć się jakie pomysły na „nowoczesne Koło” ma popierany przez SLD i Kolską Izbę Gospodarczą kandydat.

Na sali było wiele osób dojrzałych, ale nie brakło także młodzieży. Tematyka była różnorodna. Wojciech Lewandowski podkreślał kilka razy, że nie chce wracać do przeszłości i rozliczać poprzednich lat i poprzednich burmistrzów.

– Zostawmy przeszłość i zgodnie budujmy przyszłość – mówił – Nasze miasto potrzebuje teraz głównie nowych miejsc pracy, które zapewnią mieszkańcom godne i lepsze życie, bo nie da się bez pracy funkcjonować. Handel nie jest tworzeniem miejsc pracy. „Biedronki” i inne markety będą u nas dopóty, dopóki mamy pieniądze w nich kupować. Skończą się pieniądze, to „Biedronki” szybko zwiną się i odlecą. Nie mam nic do „Biedronek”, ale miejsca pracy w handlu nie dadzą Kołu rozwoju gospodarczego, a jedynie stagnację. Musimy robić wszystko, by powstawały tu nowe firmy, by tworzyć warunki dla nowych inwestorów i przyciągać ich.

OBEJRZYJ RELACJĘ WIDEO ZE SPOTKANIA W SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ (FRAGMENT):

Jednym z tematów, które poruszano był także teren byłej fabryki ZREMB na kolskiej Starówce, gdzie kiedyś tętniło życie, a dziś od kilku lat nie dzieje się kompletnie nic. – Tam zaplanowano budownictwo mieszkaniowe, ale jak mówić o budownictwie skoro ten teren jest sprzedany, a miasto nie jest jego właścicielem? – pytał Wojciech Lewandowski – To jeden z przykładów takiej niefrasobliwości, gdzie tak jak w przypadku Wipasz nasze miasto traci kolejne miejsca pracy, a ludzie muszą stąd wyjeżdżać za chlebem poza Koło. Gdy zostanę burmistrzem chcę to zmienić. Poza tym dokończę wszystko co rozpoczęte, ale zrobię to dużo szybciej, sprawniej i lepiej niż mój konkurent.


M.K.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
nicz niczyporuk
nicz niczyporuk
13 lat temu

Faktycznie Starówka tętniła kilka lat temu życiem. To chyba było życie po życiu. No można jeszcze tym tętnieniem nazwać przejeżdżające po niedzielnej mszy samochody albo imprezy w prywatnym lokalu.
A z Biedronką to byłbym ostrożny bo może jeszcze nie w tym roku, ale za 4 lata to i może burmistrz będzie z Bierdonki. Oni już z tej Biedronki umieją chleb, wódkę a nawet dżem zrobić…

re
re
13 lat temu

tak tak wiele osob, 15?? hehe i po co wydawac pieniadze ?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526