Sesja w Kościelcu „z wielką klasą”, ale nie bez złosliwości i przytyków

Autor: kurier-kolski.pl | 15.12.2010

Ślubowanie nowego Wójta Gminy Kościelec Dariusza Ostrowskiego (PSL) było głównym punktem obrad II sesji Rady Gminy w Kościelcu. Obrady radnych, które – wg. niektórych – zapowiadały się w tym dniu burzliwie, przebiegły bez większych incydentów, choć dawało się odczuć napiętą atmosferę. Nie obyło się też bez wielu słownych uszczypliwości ze strony opozycji, do niedawna rządzącej gminą. Za to wyjątkowo dopisała frekwencja mieszkańców, którzy przyszli pożegnać byłą już wójt Annę Strapagiel oraz powitać nowego włodarza gminy. Sala była tak pełna jak nigdy.

Radni pożegnali byłą wójt Annę Strapagiel, która przegrała II turę wyborów, ustępując miejsca w Urzędzie Gminy Dariuszowi Ostrowskiemu. Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Sawicki umożliwił jej zabranie głosu i wygłoszenie pożegnania. Miało być krótko, ale przemówienie byłej wójt przeciągnęło się, bowiem przedstawiła w nim bardzo szczegółowo osiągnięcia gminy w ostatnich 8 latach swoich rządów. „Kościelecka bieda”, jak Anna Strapagiel nazywa czas zanim została wybrana na wójta, jej zdaniem w ciągu tych 8 lat zamieniła się na kościelecką prosperitę i zasobność. Na dowód tego długo i skrupulatnie wymieniała wszystkie inwestycje wraz z kwotami.

OBEJRZYJ SKRÓTOWĄ RELACJĘ WIDEO Z II SESJI RADY GMINY KOŚCIELEC:

część pierwsza

część druga

Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Sawicki żegnając wójt Strapagiel, wręczył jej piękny bukiet, i powiedział między innymi: – Nikt o sobie nie powie, że „wszystko co zrobiłem, zrobiłem wspaniale i nic mi nie można zarzucić”, ale na pewno głęboko niesprawiedliwie jest powiedzieć komuś, że zrobił wszystko źle. Za to wszystko dobre, co zrobiła pani dla gminy, chciałbym pani w imieniu własnym, w imieniu całej rady i wszystkich mieszkańców, bardzo serdecznie podziękować.


Wójt Dariusz Ostrowski odebrał zaświadczenie od Gminnej Komisji Wyborczej o wyborze na to stanowisko, a następnie złożył uroczyste ślubowanie. Atmosfera była niezwykle podniosła. – Obejmując urząd wójta gminy uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg. – wypowiedział rotę ślubowania.

Wójt został oficjalnie przywitany i odebrał życzenia oraz kwiaty od bardzo wielu delegacji i osób, w tym także od radnych. – Jestem przekonany, że będzie pan dobrym wójtem gminy, że będzie podejmował pan słuszne decyzje. I obiecuję jednocześnie, że przy podejmowaniu takich właśnie decyzji może pan liczyć na wszelką pomoc całej Rady Gminy. Życzę panu, aby codziennie, wracając do domu, mógł pan z satysfakcją powiedzieć: tak, dzisiaj zrobiłem coś dobrego, ważnego, pożytecznego dla mieszkańców swojej gminy. I jeszcze prywatnie – Darek, otrzymałeś wielki kredyt zaufania od mieszkańców tej gminy. Bardzo proszę, nie zawiedź nas. – powiedział Przewodniczący Rady Zbigniew Sawicki składając życzenia nowemu wójtowi.

Natomiast były przewodniczący Rady – Piotr Dura w wolnych głosach życzył nowemu wójtowi wytrwałości i przestrzegał równocześnie przed wieloma osobami w otoczeniu nowego wójta, które – jego zdaniem – jedynie udają życzliwość, a tak naprawdę są jego wrogami.  – Powiem wprost i bez ogródek! – grzmiał Dura – Zdusić w zarodku kłębowisko trutni i szerszeni we własnym środowisku, we własnym otoczeniu. Bo wróg to wróg! Przynajmniej wiadomo czego się po nim spodziewać. Ale jeżeli swój wbija nóż w plecy, to jest to nie tylko przykre, ale groźne i niebezpieczne, szczególnie dla samorządów. Były szef Rady zaznaczył, że prawdopodobnie jeszcze nie raz przyjdzie mu bronić Ostrowskiego na sesjach Rady. Doradzał, by wójt dla własnego dobra usunął tych ludzi ze swojego otoczenia.
Głos zabrał też uczestniczący zawsze w posiedzeniach radny powiatowy Stanisław Murakowski, który pochwalił, że jako postronny obserwator stwierdza, że sesja, pożegnania i powitania wójtów, odbyły się z „wielką klasą”. Stwierdził, że jego zdaniem nowo wybrane władze gminy gwarantują dobrą i rzetelną pracę na rzecz wszystkich mieszkańców. Zapewnił równocześnie, że na pewno przełoży się to na dużo lepszą współpracę z władzami powiatu kolskiego, na czele którego przecież stoi rodak gminy Kościelec, starosta Wieńczysław Oblizajek.

Na zakończenie sesji kościeleccy radni wybrali komisje tematyczne, w których będą pracować przez najbliższe 4 lata:

Komisja ds. Budżetu i Finansów – przewodniczący Tomasz Biernat, członkowie: Stanisław Łopata, Zofia Kokocińska i Barbara Zadawaj.

Komisja ds. Oświaty, Pomocy Społecznej, Zdrowia i Sportu – przewodniczący Tomasz Krupa, członkowie: Kazimierz Łakomczyk, Paweł Dzierzgwa, Piotr Dura, Barbara Zadawaj i Tadeusz Krygier.

Komisja ds. Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Polityki Gospodarczej i Komunalnej – przewodniczący Stanisław Klukaczyński, członkowie: Janina Lipska, Krzysztof Ciesielski, Piotr Kaźmierczak, Czesław Izdebski.

Komisja Rewizyjna – przewodnicząca Zofia Kokocińska, członkowie: Biernat Tomasz, Stanisław Klukaczyński i Tomasz Krupa.

Tekst, foto i film: MARIUSZ KOZAJDA – „Kurier Kolski”

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
dociekliwa
dociekliwa
13 lat temu

Na pewno nowe wladze z Darkiem na czele beda lepsze niz poprzednie i wojt powinien wyjasnic i upublicznic wszystkie ciemne sprawki poprzedników o ktorych chodzily słuchy w kampani wyborczej jesli tak naprawde sie to dzialo.Nie uważacie??

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526