Konferencja prasowa Starosty Kolskiego i nowy album o powiecie

Autor: kurier-kolski.pl | 13.11.2010

W Starostwie Powiatowym w Kole odbyła się czwarta w tej kadencji samorządu konferencja prasowa Starosty Kolskiego Wieńczysława Oblizajka. Tematem spotkania była prezentacja i promocja dwóch nowych wydawnictw starostwa: albumu fotograficznego „Powiat kolski w obiektywie” oraz folderu „Inwestycje w Powiecie Kolskim 2006-2010”, którego wykonawcą jest Studio Reklamy IDEAL z Gozdowa pod Kołem. Starosta dokonał w nim podsumowania najważniejszych zadań inwestycyjnych w ostatnich kilku latach.

Folder inwestycyjny Starostwa jest fotograficznym podsumowaniem mijającej kadencji. Z ważniejszych inwestycji z terenu miasta Koła można w nim obejrzeć: przebudowę ul. bł. Bogumiła, budowę ronda na skrzyżowaniu ulic bł. Bogumiła i księcia Poniatowskiego, budowa sali sportowej przy kolskim Ekonomiku, budowa Orlika przy LO, przebudowa i modernizacja ul. Żeromskiego czy w końcu będąca na ukończeniu budowa nowego ronda przy zbiegu ulic: Freudenreicha, Sienkiewicza i Słowackiego. Starosta podkreślał na konferencji, że w ostatnich latach Starostwo Powiatowe pozyskało na inwestycje bardzo wiele środków finansowych pozabudżetowych, także z UE. Wykonawcą folderu jest nowe Studio Reklamy IDEAL z Gozdowa.

Drugim wydawnictwem zaprezentowanym na konferencji był album fotograficzny „Powiat Kolski w obiektywie”, który jest jakby drugą częścią, uzupełnieniem, wydanej niedawno monografii powiatu kolskiego. Pięknie wydany, w solidnej grubej oprawie, w niezwykle kolorowy, przystępny i obszerny sposób prezentuje miasto Koło oraz wszystkie gminy powiatu kolskiego. Autorem wstępu i konsultantem naukowym publikacji jest dyrektor Muzeum Technik Ceramicznych w Kole – Krzysztof Witkowski. Innymi konsultantami byli: Robert Andre, Edyta Grabowicz, Mirosława Majchrzak, Adam Wilk, Jerzy Żurawik oraz była sekretarz Starostwa – Ewa Nowak, która – jak podkreślano kilkakrotnie w trakcie spotkania – była główną pomysłodawczynią koncepcji albumu.

Autorami zdjęć zamieszczonymi w albumie są członkowie Kolskiego Klubu Fotograficznego „FAKT”, którzy pracę tę wykonali całkowicie społecznie: Robert Andre, Ryszard Lenartowicz (jego autorstwa jest także zdjęcie okładkowe), Adam Wilk, Jan Szabelski, Patryk Andre, Piotr Górnik, Tadeusz Zięba, Michał Chojnacki, Jerzy Piątek. Wydawcą albumu  i autorem opracowania graficznego jest Agencja Reklamowo-Wydawnicza „Fine Grain” z Kielc.

RELACJA WIDEO Z KONFERENCJI PRASOWEJ STAROSTY KOLSKIEGO:

MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
LG
LG
13 lat temu

How can I use multiple flash drives connected to a hub as a single drive?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526