Nowe oblicze starej kamienicy

Autor: kurier-kolski.pl | 08.08.2010

Krótko i sprawnie trwał remont jednej z największych kamienic kolskiej Starówki u zbiegu Starego Rynku i ul. Mickiewicza. Dwupiętrowy budynek, który dotychczas był jednym z bardziej zaniedbanych w tym miejscu, zyskał całkowicie nowy wygląd. Prywatny właściciel posesji zawstydził tym innych, w tym Urząd Miejski, który jest w posiadaniu większości zabytkowych domów na Starym Rynku. Obecnie zarówno komunalne kamienice, jak również większość prywatnych, są tu w tragicznym stanie technicznym i zamiast zdobić otoczenie Ratusza, oszpecają je swoim wyglądem.Kamienica u zbiegu ulic: Stary Rynek i Mickiewicza została ocieplona zewnętrznie oraz estetycznie pomalowana. Prywatny własciciel, postępując zgodnie z wytycznymi Konserwatora Zabytków, który ma ten teren pod opieką konserwatorską, wzbogacił elewację o gzymsy opaskowe dzielące elewacje, co nadało budynkowi bardziej historyzujący wygląd. Kamienicę należało stylizować na starszą, bowiem nie pochodzi ona z okresu przedwojennego jak większość sąsiadujących z nią domów.

Niestety, jest to obecnie jeden z niewielu zadbanych budynków na kolskim Starym Rynku. Po wielu latach starań poprzednich władz miasta o rewitalizację tej najstarszej części Koła oraz po wykonaniu wielu kosztownych inwestycji (odbudowa Ratusza, renowacja placu przyratuszowego, montaż stylizowanego oświetlenia, remonty kamienic komunalnych, itd.) w ostatnich kilku latach Urząd Miejski bardzo zaniedbał kolski Rynek. Mimo, że w Ratuszu Miejskim rezyduje Rada Miejska, powoli znów staje się on zaniedbany i całkowicie zapomniany. Dziwi to, że kolskich radnych nie szokuje widok coraz bardziej niszczejących zabytków w miejscu, gdzie co miesiąc spotykają się radzić o sprawach miasta, wcale nie reagują na to. Chyba przyzwyczajenie wzięło górę nad rozsądkiem i poczuciem odpowiedzialności za estetykę miasta.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
chusteczki do rąk
2 lat temu

Bardzo interesujący temat, pozdrawiam za wystawienie się chusteczki do rąk chusteczki do rąk.

Aparat do ćwiczenia oddechu

Bardzo interesujący temat, dzięki za wysłanie wiadomości Aparat do ćwiczenia oddechu Aparat do ćwiczenia oddechu.

test koronawirus domowy

Ja naprawdę skarb twoją dzieło, Świetny post przeciwciała koronawirus test test koronawirus domowy.

test koronawirus domowy

Ja naprawdę wartość twoją dzieło, Świetny post przeciwciała koronawirus test.

przeciwciała koronawirus test

Ja naprawdę wartość twoją dzieło, Świetny post przeciwciała koronawirus test przeciwciała koronawirus test.

medications that may cause cancer

Great site. A lot of useful information here. I’m sending it to some pals ans also sharing in delicious. And of course, thank you for your effort! https://cancermedph.com medications that may cause cancer

samochody
3 lat temu

Bardzo lubię patrzeć i uważam, że ta strona zawiera naprawdę przydatne rzeczy!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526