Tradycyjne poświęcenie samochodów

Autor: kurier-kolski.pl | 28.07.2010

Jak co roku, zgodnie z tradycją, w kolskiej farze na Starówce, w dniu Św. Krzysztofa księża święcili po każdej Mszy samochody, którymi przyjechali wierni. A że święceniom podlegają nie tylko czterokołowce, kapłani pobłogosławili również inne pojazdy pozostawione na przykościelnym parkingu: motory, motorowery i rowery. Natomiast w kruchcie, przy wyjściu ze świątyni, wierni otrzymywali obrazek świętego patrona oraz 10 przykazań kierowcy, których powinni przestrzegać kierujący pojazdami.

Intencja wszystkich Mszy Św. w tym dniu była jednakowa. Modlono się za ofiary wypadków na drogach, za tych którzy w nich ucierpieli, stracili bliskich, a także za tych, co stracili w nich życie.

Proboszcz Parafii farnej p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego ks. Józef Wronkiewicz, który odprawiał jedną z Mszy do południa, apelował do kierowców pojazdów mechanicznych o rozsądek i rozwagę. Kierowcy odpowiadają nie tylko za siebie, ale też za pasażerów i innych użytkowników dróg, którym swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mogą wyrządzić nieraz ogromną krzywdę.

 W kontekście imienin Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych, kapłan przypomniał zebranym w kościele: – Poświęcenie pojazdów zobowiązuje do właściwej postawy i przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Te słowa w ustach księdza Wronkiewicza są ostrzeżeniem i upomnieniem, tym bardziej, że jest on wieloletnim kapelanem kolskich policjantów.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
test na covid
6 miesięcy temu

Ja naprawdę doceniam twoją pracę, Świetny post test na covid test na covid.

test płytkowy przeciwciała
6 miesięcy temu

Ja naprawdę wartość twoją dzieło, Świetny post szybki test na przeciwciała koronawirus test płytkowy przeciwciała.

test koronawirus domowy
6 miesięcy temu

Ja naprawdę skarb twoją dzieło, Świetny post przeciwciała koronawirus test.

test koronawirus domowy
6 miesięcy temu

Ja naprawdę wartość twoją dzieło, Świetny post przeciwciała koronawirus test.

sinequan price
8 miesięcy temu

I precisely needed to appreciate you once again. I am not sure the things that I might have gone through in the absence of the entire pointers documented by you directly on such a problem. It had been a very frightening difficulty in my circumstances, however , looking at the skilled manner you managed that made me to jump over fulfillment. I am happier for this help and even hope you find out what a great job you are doing instructing others through the use of your site. I know that you have never encountered all of us.

ford ka key fob replacement
8 miesięcy temu

Very nice post. I simply stumbled upon your weblog and wished to mention that I’ve truly enjoyed surfing around your blog posts.

replace vauxhall key
8 miesięcy temu

I like the efforts you have put in this, thank you for all the great content.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526