Tradycyjne poświęcenie samochodów

Autor: kurier-kolski.pl | 28.07.2010

Jak co roku, zgodnie z tradycją, w kolskiej farze na Starówce, w dniu Św. Krzysztofa księża święcili po każdej Mszy samochody, którymi przyjechali wierni. A że święceniom podlegają nie tylko czterokołowce, kapłani pobłogosławili również inne pojazdy pozostawione na przykościelnym parkingu: motory, motorowery i rowery. Natomiast w kruchcie, przy wyjściu ze świątyni, wierni otrzymywali obrazek świętego patrona oraz 10 przykazań kierowcy, których powinni przestrzegać kierujący pojazdami.

Intencja wszystkich Mszy Św. w tym dniu była jednakowa. Modlono się za ofiary wypadków na drogach, za tych którzy w nich ucierpieli, stracili bliskich, a także za tych, co stracili w nich życie.

Proboszcz Parafii farnej p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego ks. Józef Wronkiewicz, który odprawiał jedną z Mszy do południa, apelował do kierowców pojazdów mechanicznych o rozsądek i rozwagę. Kierowcy odpowiadają nie tylko za siebie, ale też za pasażerów i innych użytkowników dróg, którym swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mogą wyrządzić nieraz ogromną krzywdę.

 W kontekście imienin Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych, kapłan przypomniał zebranym w kościele: – Poświęcenie pojazdów zobowiązuje do właściwej postawy i przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Te słowa w ustach księdza Wronkiewicza są ostrzeżeniem i upomnieniem, tym bardziej, że jest on wieloletnim kapelanem kolskich policjantów.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
test na covid
3 lat temu

Ja naprawdę doceniam twoją pracę, Świetny post test na covid test na covid.

test płytkowy przeciwciała

Ja naprawdę wartość twoją dzieło, Świetny post szybki test na przeciwciała koronawirus test płytkowy przeciwciała.

test koronawirus domowy

Ja naprawdę skarb twoją dzieło, Świetny post przeciwciała koronawirus test.

test koronawirus domowy

Ja naprawdę wartość twoją dzieło, Świetny post przeciwciała koronawirus test.

sinequan price
3 lat temu

I precisely needed to appreciate you once again. I am not sure the things that I might have gone through in the absence of the entire pointers documented by you directly on such a problem. It had been a very frightening difficulty in my circumstances, however , looking at the skilled manner you managed that made me to jump over fulfillment. I am happier for this help and even hope you find out what a great job you are doing instructing others through the use of your site. I know that you have never encountered all of us.

ford ka key fob replacement

Very nice post. I simply stumbled upon your weblog and wished to mention that I’ve truly enjoyed surfing around your blog posts.

replace vauxhall key

I like the efforts you have put in this, thank you for all the great content.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526