Mija czwarty dzień strajku nauczycieli, a kolejny egzamin przebiegł prawidłowo

Autor: kurier-kolski.pl | 11.04.2019

Trwa strajk nauczycieli. Tymczasem dziś o godz. 9.00 rozpoczął się egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej i matematyki. To druga część egzaminu gimnazjalnego. W kolskich gimnazjach egzamin przebiegł prawidłowo. Zastępca Burmistrza Miasta Koła Lech Brzeziński pozyskał informacje o czwartym dniu strajku.

 

W Przedszkolu Miejskim nr 1 do strajku przystąpiło 12 nauczycieli i pracowników (na godz. 12.00 przychodzi do pracy 6 nauczycieli, którzy mogą przystąpić do strajku), prace podjęło 19 nauczycieli i pracowników, w placówce przebywa 10 dzieci.

W Przedszkolu Miejskim nr 3 strajkuje 1 nauczyciel, nie strajkuje 5 nauczycieli i dyrektor (2 osoby przebywają na zwolnieniu lekarskim i 3 osoby rozpoczynają pracę w późniejszych godzinach) i 11 pracowników (1 na zwolnieniu lekarskim), którzy zapewniają opiekę 36 dzieciom.

W Przedszkolu Miejskim nr 5 dyrektor i 6 nauczycieli podjęło pracę (tj. 9 osób, 2 osoby przychodzą na popołudniowa zmianę, 1 osoba przebywa na zwolnieniu lekarskim). Pracują także pracownicy administracji i obsługi – 12 osób (jedna osoba przebywa na zwolnieniu lekarskim). W placówce przebywa 54 dzieci.

W Przedszkolu Miejskim nr 6 strajkuje 5 nauczycieli, 4 pomoce nauczyciela  i 1 pracownik fizyczny. Pracę podjęli: 2 pomoce nauczyciela, 3 pracownicy kuchni i 1 pracownik administracji (2 nauczycielki i pracownik przebywają na świadczeniu chorobowym, 1 nauczycielka jest na urlopie wypoczynkowym). W przedszkolu przebywa 17 dzieci.

W Szkole Podstawowej nr 1 strajkuje 51 nauczycieli, 11 przebywa na zwolnieniu lekarskim, 12 podjęło pracę. 14 pracowników administracji i obsługi nie strajkuje. W szkole przebywa 4 uczniów.

W Szkole Podstawowej nr 2 strajkuje 36 nauczycieli, nie strajkuje 6 nauczycieli (łącznie z p.o. dyrektora i wicedyrektorem). Na zwolnieniu lekarskim/urlopie przebywa 4 nauczycieli. Do strajku nie przystąpiło 13 pracowników administracji i obsługi. W zajęciach uczestniczy 51 uczniów (w tym 8 dzieci na zajęciach opiekuńczych, i 43 uczniów, którzy przystąpili do egzaminu gimnazjalnego).

W Szkole Podstawowej nr 3 na 62 zatrudnionych nauczycieli 2 osoby przebywają na urlopie (macierzyńskim lub dla poratowania zdrowia), 4 na zwolnieniu lekarskim, 9 osób rozpoczęło zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej, 4 osoby przebywają w swoich macierzystych placówkach a 39 osób uczestniczy w strajku. Na 12 zatrudnionych pracowników administracji i obsługi, 11 osób przystąpiło do pracy a 1 osoba bierze udział w strajku. W świetlicy szkolnej przebywa 14 uczniów.

Do Szkoły Podstawowej nr 4 do szkoły nie przyszedł żaden uczeń, 3 nauczycieli nie strajkuje, strajkuje 12 nauczycieli, 1 przebywa na zwolnieniu lekarskim. Pracę podjęło 4 pracowników administracji i obsługi.

W Szkole Podstawowej nr 5 strajkuje 44 nauczycieli (3 osoby przebywają na urlopach na poratowanie zdrowia, jedna osoba przebywa na urlopie wypoczynkowym, 3 na L4). Do strajku nie przystąpiło 13 pracowników obsługi (1 osoba przebywa na L4).

Źródło: UM w Kole

6 odpowiedzi do wpisu

 1. Tomasz. T

  Jesteście żałośni nauczyciele w tym Kole. Bez komentarza do roboty jeszcze bym wam zabrał z tej wypłaty nawet się zjednoczyć niepotraficie żenada!!!!!!! Niech was rząd załatwi na cacy

 2. Anonim

  Nie strajkuję !!!

 3. olala

  jaki życzliwy człowiek, Polak, chrześcijanin zapewne, rozumie potrzeby innych. Pozdrawiam Panie Tomaszu.

 4. Kobra

  Ja nie rozumiem,nauczyciele zarabiają ok 5 000 zł (patrz oświadczenia majątkowe radnych Koła), pracownik na produkcji ma ok 3 000 brutto,jak rozmawiam z emerytami ,to ledwo 2 500zl maja i musza żyć.Z jakiej okazji rząd chce im dać jeszcze po 700 zł do tak wysokich pensji?

 5. Lok

  Strajkowac do skutku

 6. Wujek Chłodek

  Skutki strajków bywają różne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526