Ruszyły prace przy geotermalnym odwiercie! [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 13.07.2018

Na wyznaczonej wcześniej działce tuż przy granicy z Kołem na Chojnach wyłoniona w przetargu warszawska firma G-Drilling S.A. rozpoczęła prace dążące do wykonania otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego Koło GT-1 w celu dotarcia do zalegających w naszym rejonie źródeł wód geotermalnych. Prace w terenie ruszyły przed kilkoma dniami. Obszerny plac został wyłożony już pytami betonowymi, przyjechał ciężki sprzęt i dźwigi oraz na specjalnej platformie jezdnej – wieża wiertnicza. Zachęcamy do obejrzenia pod spodem kilkuminutowego nagrania wideo z miejsca odwiertu.

 

 

5 odpowiedzi do wpisu

 1. Anonim

  Przecież w 2008 chyba już były ekspertyzy na życzenie obecnego, kt. wówczas był radnym że szukanie tych źródeł jest ryzykowne bo jest bardzo prawdopodobne, że skończy się jedynie na kosztach. Do tych materiałów chyba dotarła pewna radna… czyżby przez te 10 lat coś się zmieniło ? wątpię. Propaganda sukcesu i nic więcej poczekamy zobaczymy…

 2. jurand

  To będzie tylko dziura stwierdzą że jest gorąca woda jak to już Niemcy stwierdzili w czasie wojny . Kasa poleci i nara

  • kurier-kolski.pl

   Potwierdzam to o Niemcach, święta prawda. W czasie okupacji mój dziadek przez jakiś czas pracował jako tłumacz przy niemieckich odwiertach w Kole. Niemcy wiercili i poszukiwali bogactw naturalnych. A Ty Jurand skąd o tym wiesz?

 3. Wujek Chłodek

  @~Jurand

  Może niezupełnie tak będzie jak piszesz.
  Spójrz na to obuocznie!

 4. jurand

  Będzie odwierty będzie gorąca woda . A skąd na drugi odwierty i skąd na infrastrukturę techniczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526