Sesja nadzwyczajna nie rozstrzygnęła nic o geotermii – temat powróci [wideo]

Autor: kurier-kolski.pl | 11.10.2017

20171011_173726Dzisiejsza sesja zwołana na wniosek wiceburmistrz Elżbiety Modrzejewskiej w sprawie geotermii nie wniosła dziś nic nowego. Po długiej, żywej i bardzo ciekawej dyskusji, radni nie podjęli decyzji. Ogromną większością głosów (16 za, 2 wstrzymujące się) poparli propozycję skierowania sprawy ponownie pod obrady Komisji merytorycznych Rady, zobowiązali wiceburmistrz i innych urzędników do dostarczenia sobie wszelkich niezbędnych informacji i dokumentów dotyczących tego tematu oraz ustalili, że podniosą ręce wtedy, gdy będą mieć wszelką wiedzę jaką mieć powinni, by w pełni świadomie podjąć tak niezwykle ważną, strategiczną dla miasta decyzję. Obecnie chodzi o 22 mln. zł dotacji z Warszawy oraz 8,5 mln. zł dodatkowych kosztów, które docelowo musiałoby ponieść miasto w związku z tą inwestycją. Cała inwestycja jest warta grubo ponad 100 mln. zł.  Zachęcamy do obejrzenia relacji wideo.

 

 

**************************************************************************************
owoReklama

29 odpowiedzi do wpisu

 1. Obserwator

  Te 8.5 mln to jakie dodatkowe koszty?

 2. Kolanin

  Ok 2, 8 mln zł wartości netto inwestycji oraz ok. 5,7 mln zł na VAT. Dodatkowo trzeba jeszcze uwzględnić koszty obsługi kredytu- prowizje, odsetki. Ja dodatkowo obawiam się, że nie ma w urzędzie nikogo kto mógłby nadzorować taką inwestycję i czy za pieniążki nie zleciliby nadzór komuś z zewnątrz – to znowu by kosztowało. A to dopiero pierwszy etap.

 3. Anonim

  Darmo by chcieli wszystko ??? Oby do wyborów i wymiana na nowych radnych. Bo inaczej zostaniemy 100 lat za murzynami. Najlepiej idzie im ośmieszanie burmistrza ??? nad tym się nie zastanawiają ??? Los odpłaca kazdemu w najmniej spodziewanym momencie. A już niektorzy sa tacy pewni ??? Pewna jest tylko śmierć !!! Poprzednie wybory tez niektorzy byli bardzo pewni i co ??? Wielkie NIC !!! To jest ta pewnosć ! Miastem powinna rzadzic kobieta i tyle w temacie .

  ……

 4. Wyborca

  No i jak widac miasto znowu bedzie 100 lat za murzynami ? Darmo nic nie ma a wy byscie tego chcieli ? Oj komus sie marzy stoleczek ? ale nic z tego. Dlaczego u nas mie może byc normalnie jak w innych miastach? Niedlugo wybory i baj baj rado !

 5. Kolanin

  Z tymi radnymi z towarzystwa,to Koło nawet budy dla psa nie zbuduje..

 6. Szczupak

  Brawo RADNI. Nawet projektu na papierze nikt nie widział . Niech te 8 baniek wyłożą klakierzy. Brawo.

 7. Mleczarz Probst

  Brawo Radny Kuty!!! Jego dwa komentarze bardzo mi sie podobały i jakbajbardziej były na miejscu! Radny Piasecki- klasa sama w sobie!
  No i radny Tomasz Sobolewski- Panie Tomku przeszedł Pan sam siebie! Jeśli dzieją sie takie a nie inne rzeczy, albo jeśli mamy do czynienia z rzeczami niegodnymi Urzędu to stety niestety trzeba je nazywać po imieniu!!! Nie wiem czy bedzie Pan na tego burmistrza kandydował czy nie ale wiem jedno- całe szczęście że stoi Pan na straży budżetu bo gdyby nie Pan dopiero byśmy sie cofnęli w rozwoju! I to nie 100 lat (jak napisał jakis rasista powyżej) a conajmniej do epoki Cesarstwa Rzymskiego! W sumie co niektórzy mieliby wtedy uciechę, cytowaliby ciagle rzymskie paremie na czele z domniemaniem niewinności…

 8. Ala

  Po wypowiedziach mlecarza- wyraźnie widać że ma poglądy lewicowe. Marzy wam się powrót do władzy? To się nie wróci. A ci radni co są tak wychwalani, dużo im brakuje do stołka Burmistrza. to ja tak to widzę jako- blondynka.

 9. Jack

  Brawo radni ! słyszałem parę wypowiedzi pozytywnych o Panu Skurzyńskim. Proponuję Pana Skurzyńskiego na Burmistrza Miasta Koła
  Co wy na to Rajcy i Mieszkańcy?

 10. Anonim

  Ja mam pytanie – co na sesji robi pani Wapińska jako radna.

 11. Mleczarz Probst

  Alu Kochana nie mlecarz tylko Mleczarz, nie lewicowe tylko demokratyczne, nie powrót do władzy bo władze to akurat mam a co mi sie marzy blondyneczko to już pozostaje moja słodką tajemnicą…

 12. Wujek Chłodek

  @~Mleczarz Probst

  Mam nadzieje, ze nie marzysz o towarzystwie ani Ali ani Kolanina?

 13. Mleczarz Probst

  Skąd…

 14. Wujek Chłodek

  Obejrzalem i wysluchalem calego przebiegu sesji.
  Mozemy byc dumni, ze mamy takich radnych a przynajmniej duza ich czesc.
  Slowa wielkiego uznania i podziekowania naleza sie Pani Radnej Tamborskiej, za jej uczciwosc i bezkompromisowosc.
  Uwazam , ze gdyby wszyscy rzadzacy dzis naszym krajem byli pokroju Pani Radnej, to na pewno w naszym Kraju zyloby sie o wiele lepiej.
  To jednak, niestety, tylko marzenia a do tego niezbyt realne.
  Zawsze uwazalem siebie za niespecjalnie zdolnego do eksponowania wlasnych uczuc i emocji.
  Dzis jednak to wlasnie dzieki Pani Radnej Tamborskiej odczulem, ze jednak nie jestem tak zupelnie niezdolny do ekspresji.
  Wzruszyl mnie niepomiernie moment, w ktorym Pani Radna opisala sprawe „produkcji” propagandowego transparentu.
  Pani Radnej dziekuje za rozbudzenie we mnie na nowo emocji i uczuc, ktore zaczalem uwazac za zanikajace.

 15. lok

  tak dobra zmiana w kole doprowadzila do pseudo dobrobytu miasta radni tak trzymac nie zadluzac miasta

 16. KolbA

  Słyszeliście 1,5 miliona na wynagrodzenia rocznie więcej takie oszczędności pan Maciaszek nam podarował . Taki oszczędny . Tragedia jakaś na nic pieniędzy nie będzie w tym mieście .

 17. Obserwator

  Alu, oświecę Cię: w tym mieście szansę na powrót czy dojście do władzy – czyli zdobycie stanowiska ma zarówno ktoś z lewicy, ma prawie każdy z obecnych radnych, ma wielu mieszkańców miasta, zarówno wierzący jak i ateiści, prawicowcy, lewicowcy, centryści. Władze może zdobyć bardzo, baaaaardzo wiele osób. Wiemy natomiast, jaka osoba na pewno tej władzy już nigdy więcej nie zdobędzie….

 18. Koniu

  To kim w końcu jest Rosiak w MZECU Prezesem? Menagerem ?czy czym ??? No i co z jego oświadczeniem majątkowym??? Brawo Pani Tamborska wielki szacunek dla Pani no i czekamy na odpowiedź!!!!!

 19. Bryś

  Prezesem MZECU to nadal jest Pan Skurzyński !!!!! Zgodnie z literą PRAWA!!!!

 20. Wujek Chłodek

  @~KolbA

  1. Obecny burmistrz zostal wybrany w demokratycznych wyborach glosami mieszkancow!
  2. W owczesnych wyborach samorzadowych na 18601 osob uprawnionych do glosowania, glosowalo 8732 osoby a wiec frekwencja wyniosla ok.47%
  3. Tak sie ma, jak sie wybiera!

  II tura wyborow burmistrza przedstawiala sie nastepujaco:

  1. W drugiej turze wyborow, uprawnionych do glosowania bylo 18593 osoby, glosowalo 6861 osob a wiec frekwencja wyniosla ok. 37%.

  Kandydaci na burmistrza uczestniczacy w II turze otrzymali glosow:
  a) Drozdzewski Mieczyslaw -3050 glosow.
  b) Maciaszek Stanislaw – 3720 glosow.

  To tak gwoli przypomnienia narzekajacym forumowiczom.

 21. Sympatyk PiSu

  Warto przypomnieć że pan Mazurkiewicz i Janiak poparli Pana Maciaszka w II turze. I co teraz panowie?

 22. Gość

  Pan Mazurkiewicz wieczny kandydat na burmistrza .

 23. Wujek Chłodek

  @~Sympatyk PiSu

  Masz racje.
  Taki czas oraz wysilki radnych dla ratowania tego, co zostalo prawie zaprzepaszczone i to zupelnie bezmyslnie, sa niezlym momentem do wspomnien.
  Takie wspomnienia powinny byc przede wszystkim przestroga!

 24. Mleczarz Probst

  Dzieki Radnym moge teraz spać spokojnie ze swoją rodziną. Tej nocy i każdej następnej. Kolejny raz uratowaliście miasto. Dziekuje i dobranoc. Pozdrawiam wszystkich kurierowiczów:)

 25. Gość

  Jeśli to co się dzieje w Kole nazywamy ‚ dobrą zmianą ” to mam dość tej zmiany , sesja nadzwyczajna pokazała brak profesjonalizmu ludzi którzy otrzymali stanowiska .Przykładem jest kontrola w MDK , poczekamy na podobne kontrole w innych podmiotach podległych miastu . STRACH SIĘ BAĆ !

 26. Gość

  Całe szczęście ,że fantazja nie poniosła radnych.
  Ale obrazek znudzonego Pana Doktora i bawienie sie telefonem
  machanie nogą itp nie napawa optymizmem.
  Po co ten człowiek został radnym.
  Ciągle znudzony i zmęczony .
  Pewnie myśli : K…. co ja tu robię ,taka kasa mi ucieka sprzed nosa.

 27. KolbA

  Pan Doktor Droga tak ponoć radni na niego mówią. Nigdy nie ukrywał po co do rady przyszedł. Zawsze ma coś mądrego do powiedzenia . Nanleprzy był tekst odnośnie burmistrza dajcie mu porządzić noi teraz co gówno i to śmierdzące.

 28. Git

  Przestańcie z tymi radnymi borysiewicz ,miłowski,skrzypczak,hanefeld,lewicka,polewska ,owieczki Stanisława M.

 29. jolka

  czytam te komentarze i powiem szczerze że boki zrywam jak się cukruje panu Sobolewskiemu a on bidulek rośnie i dlatego warto oglądać sesje bo życie jest takie smutne a tyle radości daje nam dowartościowanie innych ludzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526