Zarząd Powiatu Kolskiego zdobył wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu za 2025 rok. Radni pozytywnie ocenili raport o stanie powiatu przedstawiony podczas sesji.
Podczas XXXII Sesji Rady Powiatu Kolskiego radni podjęli decyzję o udzieleniu Zarządowi Powiatu Kolskiego wotum zaufania oraz absolutorium. Głosowanie odbyło się po zapoznaniu się z raportem o stanie powiatu za 2025 rok, który przedstawił wicestarosta Lech Brzeziński. Dokument szczegółowo podsumował działania Zarządu, realizację uchwał oraz wykonanie budżetu obywatelskiego.
Ocena Zarządu Powiatu Kolskiego i wykonanie budżetu
Radni zapoznali się także z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu oraz stanowiskami Komisji Stałych i Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu. Po dyskusji zdecydowano o przyznaniu Zarządowi wotum zaufania, a następnie udzielono absolutorium na czele ze starostą Robertem Kropidłowskim. Uchwały zostały przyjęte jednogłośnie.
Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Kasiorek oraz wicestarosta Lech Brzeziński złożyli podziękowania członkom Zarządu, radnym, skarbnikowi Beacie Wawrzyniak oraz naczelnikowi Wydziału Finansów Krystynie Woźniak. Wyrazy wdzięczności skierowano również do pracowników Starostwa i samorządów gminnych z powiatu kolskiego za współpracę i zaangażowanie.
Więcej przeczytasz na portalu e-kolo.pl: https://www.e-kolo.pl/wiadomosci,28576,zarzad-powiatu-kolskiego-z-wotum-zaufania-i-absolutorium.


Dodaj komentarz