III Festiwal Orkiestr Dętych Kryształowe Koło w Kole przyciągnął miłośników muzyki na wyjątkowe koncerty i spotkania z zespołami z regionu.

III Festiwal Orkiestr Dętych „Kryształowe Koło” rozpoczął się 6 czerwca w Parku 600-lecia w Kole, gdzie odbyły się pierwsze występy zaproszonych zespołów. Wydarzenie zgromadziło publiczność, która mogła podziwiać muzyczne prezentacje oraz uczestniczyć w integracyjnym jam session na zakończenie dnia.

III Festiwal Orkiestr Dętych Kryształowe Koło – muzyczne emocje w Kole

W sobotę zaprezentowały się Swarzędzka Orkiestra Dęta, Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej w Kole oraz Orkiestra Dęta OSP Koło. Ich występy były okazją do pokazania przygotowanego specjalnie repertuaru i spotkania z lokalną publicznością. Następnego dnia festiwal przeniósł się do centrum miasta, gdzie na Skwerze Niepodległości odbył się pokaz musztry paradnej Swarzędzkiej Orkiestry Dętej, a następnie oficjalne otwarcie przy ulicy Prusa. Po nim rozpoczęły się koncerty kolejnych zespołów.

W tegorocznej edycji bierze udział siedem orkiestr, w tym m.in. Orkiestra Dęta Vivat! Sieraków, Orkiestra Dęta w Środzie Wielkopolskiej, Orkiestra Dęta w Liskowie oraz Orkiestra Staromiejska. Wydarzenie przyciągnęło mieszkańców i gości, którzy wspólnie cieszyli się muzyką i atmosferą festiwalu. Sprawdź także inne lokalne informacje i bądź na bieżąco z wydarzeniami w Kole.

Organizatorzy zachęcają do udziału w koncertach trwających do popołudnia oraz do obejrzenia galerii zdjęć z pierwszego dnia festiwalu, dostępnej dzięki Urzędowi Miejskiemu w Kole.

Więcej przeczytasz na portalu e-kolo.pl: https://www.e-kolo.pl/wiadomosci,28364,orkiestry-zagraly-w-kole-trwa-iii-festiwal-krysztalowe-kolo-foto.