Kolanie coraz chętniej angażują się w pomoc charytatywną [FOTO]

Autor: kurier-kolski.pl | 20.03.2018

10 marca 2018 r. w kolskiej hali MOSiR odbył się VII Charytatywny Turniej o Puchar Malinowej Mamby oraz Dzień Dawcy Szpiku. Wzorem poprzednich lat, zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie oddziału dziecięcego kolskiego szpitala, a jest to tym razem 3871,30 zł. Wielkie podziękowania należą się firmie WOOD-MIZER, która zobowiązała się podwoić zebraną kwotę co finalnie dało 7742,60 zł. Duża część środków finansowych potrzebnych do zorganizowania tegorocznej edycji została przekazana przez Gminę Miejską Koło oraz Starostwo Powiatowej w Kole.

W turnieju udział wzięło 19 drużyn, które w pierwszej części zmagań zostały podzielone na cztery grupy – z nich po dwa najlepsze zespoły awansowały do ćwierćfinałów. Z tego etapu do najlepszej czwórki zakwalifikowały się: WWO Młoda Wyspa, MLKS Piotrków Kujawski, Brygada RR oraz Są Gorsi. W finale zmierzyły się WWO Młoda Wyspa oraz Są Gorsi. Po bardzo emocjonującym meczu i zwycięstwie 3:2 pierwsze miejsce przypadło zawodnikom WWO. W meczu o trzecie miejsce Brygada RR także 3:2 wygrała z MLKS Piotrków Kujawski. Najlepszym bramkarzem wybrany został Gracjan Wojtasik z Brygady RR, a najlepszym piłkarzem turnieju został Mikołaj Czajka z WWO Młoda Wyspa.

Podczas przerwy pomiędzy meczami swoje umiejętności zaprezentowały tancerki ze Studia Tańca Rytmix – filia Koło. Jedną z atrakcji podczas VII Charytatywnego Turnieju o Puchar Malinowej Mamby była loteria fantów. Osoby, które zakupiły losy, mogły liczyć na zdobycie bardzo atrakcyjnych nagród. Sprzedanych zostało ponad 150 losów, a loteria mogła się odbyć dzięki hojności kolskich firm i osób prywatnych, które przekazały „fanty” na loterię. Członkowie Malinowej Mamby wspólnie z DKMS przeprowadzili także dzień dawcy szpiku. Chętne osoby zarejestrowane zostały w systemie DKMS i tym samym zostały potencjalnymi dawcami szpiku.

Podziękowania należą się Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za nieodpłatne użyczenie hali sportowej oraz Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu oddział Koło, które czuwało nad zdrowiem uczestników turnieju. Stowarzyszenie Malinowa Mamba zaprasza już do udziału w VIII Charytatywnym Turnieju o Puchar Malinowej Mamby.

Źródło: MOSiR