Porażka Olimpii z maruderem

Autor: kurier-kolski.pl | 02.09.2013

W ostatnią sobotę sierpnia Olimpia podejmowała u siebie „czerwoną latarnię” grupy południowej LKS Gołuchów i – ku zaskoczeniu sporej liczby kibiców – musiała uznać wyższość przyjezdnych, ulegając 1:2, choć do przerwy gospodarze prowadzili 1:0.

Mecz nie był zbyt emocjonujący. Do przerwy lekką przewagę miała Olimpia i w 32.minucie ze strzału Piotrka Marańdy zdobyła prowadzenie. Poza tym kolski bramkarz miał tylko jeden raz kontakt  z piłką.

Po zmianie stron kibice myśleli, że Olimpia podwyższy swoje prowadzenie. Niestety, mimo przewagi optycznej Olimpii, goście ze strzałów Mateusza Szkudlarskiego w 51. i 80. minucie zdobyli 2 gole i szczęśliwi ze zdobycia 3-ch punktów wyjechali z Koła. Wynik meczu zasłużony, bo goście mogli strzelić swym przeciwnikom jeszcze ze 2 bramki. W kolskiej drużynie dał się odczuć brak motoru napędowego jakim jest Jarek Kawka, który po meczu powiedział: – Zagraliśmy dzisiaj  najsłabszy mecz w tej rundzie, a na domiar złego straciliśmy dwie bramki po indywidualnych błędach. Myślę, że to tylko chwilowa zadyszka i w kolejnym meczu pokażemy na co tak naprawdę nas stać, a udajemy się do Obry Kościan.

Skład Olimpii: Konrad Winiarski, Piotr Krzyżanowski, Artur Brzuśkiewicz, Filip Szymański (82’ Piotr Rutkowski), Mateusz Trzmielewski, Piotr Marańda, Michał Rutkowski, Adrian Fret (65’ Łukasz Sikorski), Kamil Jaroszewski ( 80’ Mariusz Nieznalski), Ariel Szczesiak, Damian Kotkowski.

Skład LKS Gołuchów: Marcin Żółtek, Krzysztof Banasiak, Dariusz Smoliński,  Tomasz Kapaka, Michał Sztok, Jakub Kościelniak, Paweł Kryś, Adrian Woźniak, Michał Marciszak, Dawid Pera, Mateusz Szkudlarski.  Na zmianę weszli: Patryk Walerowicz, Konrad Mikołajczak,  Patryk Kubczyk.