Warta Krzymów – Olimpia Koło 0:4 (0:0)

Autor: kurier-kolski.pl | 14.03.2012

W I kolejce rundy rewanżowej spotkały się ze sobą zespoły Warty Krzymów ( 5 miejsce w tabeli) i lidera Olimpia Koło (mecz zaległy z jesieni ubiegłego roku). Mecz przegrali gospodarze 0:4 (0:0).

Przed spotkaniem zdecydowanego faworyta nie było. Pierwsza połowa też nie wykreowała zwycięzcy tego spotkania. Zakończyła się bezbramkowym remisem i żadna z drużyn nie miała stu procentowej sytuacji.

Druga połowa pokazała kto jest liderem w konińskiej klasie okręgowej i kto tutaj rządzi.  W trzeciej minucie, po przerwie, po indywidualnej akcji, potężnym strzałem z dystansu wynik spotkania otworzył Marcin Lewandowski. Dziesięć minut później po prostopadłym podaniu Szymona Izydorczyka na 2:0 podwyższył Jarosław Kawka. Kilka minut później ten sam zawodnik tym razem po dokładny dograniu z prawej strony przez Dariusza Walaska strzelił swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. W 70.minucie po indywidualnej akcji na 4:0 strzelił Szymon Izydorczyk, tym samym ustalając wynik spotkania. Pod koniec spotkania Olimpia mogła podwyższyć na pięć do zera, jednak po pięknej akcji Hubert Powietrzyński trafił w poprzeczkę. Olimpia kontrolowała spotkanie już do samego końca i przywiozła do Koła pewne 3 punkty.

Tak więc w tabeli umocniła się Olimpia na pierwszym miejscu mając 6 punktów przewagi nad drugą drużyną jaką jest GKS Sompolno. Bardzo ładną bramkę z dystansu zdobył Marcin Lewandowski. Gol ten mógłby być uznanym za najładniejszy w całej jesiennej rundzie. Oby więcej takich bramek. Kolejny mecz już 17 marca na boisku w Kole ze Zjednoczonymi Rychwał o godzinie 15.00. Zapraszamy wiernych kibiców.

Skład Olimpii: Robert Suliński, Damian Wodziński, Piotr Krzyżanowski, Marcin Mielczarek, Jarosław Kawka (70 Filip Szymański, Dawid Jóźwiak, Bartosz Kotkowski, Marcin Lewandowski (75 Hubert Powietrzyński), Dariusz Walasek (63 Mateusz Trzmielewski, Piotr Marańda (45 Tomasz Mikusik), Szymon Izydorczyk.

Tekst i foto: M. Chojnacki