Młodość, energia i kobiecość w nowej Radzie Gminy Koło! [FOTO]

Autor: kurier-kolski.pl | 10.05.2024

Rada Gminy Koło nowej kadencji bardzo została mocno odmłodzona (niektórzy wieloletni radni sami zrezygnowali z kandydowania), a na dodatek większość radnych to panie. Taka sytuacja zdarza się w samorządach bardzo rzadko. We wtorek, 7 maja 2024 r., członkowie tego gremium jednogłośnie wybrali nowego Przewodniczącego Rady Gminy Koło Radosława Małeckiego oraz Wiceprzewodniczącą Rady Małgorzatę Opas – także wszystkimi 15 głosami „za”. Pierwsza sesja minęła w wyśmienitej atmosferze zgody i pełnej współpracy!

 

Podczas I Sesji Rady Gminy Koło nowo wybrani Radni złożyli uroczyste ślubowanie, odebrali oświadczenia i wybrali władze. Większość radnych, bo aż 8 osób na 15, to kobiety. Obrady rozpoczął radny-senior Władysław Włodarczyk.

 W skład nowej Rady Gminy Koło kadencji 2024-2029 wchodzą:

Burdzińska Agnieszka – Kaczyniec

Dzięgielewski Daniel – Kiełczew Górny

Grabowska Jolanta – Ochle

Janicka Daria – Czołowo

Kacała Piotr – Powiercie

Małecki Radosław – Chojny

Mielczarek Wanda – Powiercie-Kolonia

Opas Małgorzata – Dzierawy

Rybnik Izabela – Kiełczew Smużny Pierwszy

Sikorska Justyna – Czołowo-Kolonia

Skonieczny Karol – Przybyłów

Stasiak Monika – Borki

Włodarczyk Władysław – Powiercie

Woszczyński Grzegorz– Kiełczew Smużny Czwarty

Woszczyński Roman – Wrząca Wielka

 

Radni dokonali wyboru Komisji Skrutacyjnej w składzie: Izabela Rybnik, Jolanta Grabowska i Grzegorz Woszczyński, która podjęła się przeprowadzenia tajnych wyborów. Kandydaturę Radosława Małeckiego na Przewodniczącego Rady Gminy Koło złożył ustępujący szef rady w latach 2018-23 Władysław Włodarczyk. W wyniku głosowania kandydat uzyskał maksymalną możliwą liczbę głosów, czyli Radosław Małecki został wybrany jednogłośnie nowym Przewodniczącym Rady Gminy Koło. Chwilę później odbyło się kolejne głosowanie, w którym – również jednogłośnie – wybrano na Wiceprzewodniczącą Rady Gminy Koło Małgorzatę Opas.

W obradach uczestniczył Senator RP Leszek Galemba, który skierował kilka słów do zebranych i złożył gratulacje nowym radnych, wójtowi Mariuszowi Rybczyńskiemu , który został wybrany z bardzo wysokim poparciem mieszkańców, i nowo wybranym władzom gminy. Podkreślił dynamiczny rozwój gminy w czasie ostatniej kadencji.

Na obrady przybył również jako przedstawiciel Powiatu Kolskiego Mariusz Kozajda – radny powiatowy wybrany przez mieszkańców gm. Koło, który nie tylko złożył gratulacje, ale zadeklarował chęć równie dobrej współpracy jak w poprzedniej kadencji ze swojej strony i władz Powiatu, by rozwój Gminy Koło nadal był tak dobry jak we wcześniejszych latach.

Nowo wybranym Radnym gminnym , Wójtowi Mariuszowi Rybczyńskiemu oraz nowemu Prezydium Rady życzymy samych sukcesów i zgodnego oraz owocnego rządzenia gminą Koło przez najbliższe 5 lat!

 

 

 

Opracowanie: MARIUSZ KOZAJDA

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Korona
Korona
1 miesiąc temu

Pani Małgorzata Opas jest radną wsi Dzierawy i Podlesie a Pani Grabowska Jolanta Ochle i Lubiny

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526