Łóżka dla rodziców małych pacjentów szpitala w Kole [FOTO]

Autor: kurier-kolski.pl | 23.05.2024

Do Szpitala w Kole trafiły cztery łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda. Będą służyć rodzicom na Oddziale Dziecięcym, którzy czuwają przy swoim dziecku przez cały czas jego hospitalizacji. Darowiznę sfinansowała Katarzyna Kirchner, franczyzobiorczyni McDonald’s Polska. W sumie Fundacja przekazała już 1470 łóżek do 98 szpitali w całej Polsce.

 

Spanie na wygniecionych materacach, łóżkach polowych i niewygodnych fotelach to wciąż codzienność rodziców czuwających przy dzieciach na wielu oddziałach pediatrycznych w Polsce. Te realia sprawiają, że mnóstwo rodziców – zamiast zregenerować swoje siły podczas snu – jest niejednokrotnie po nocy zmęczonych fizycznie i psychiczne. Wyrazem namacalnego wsparcia dla rodzin hospitalizowanych dzieci są łóżka, które Fundacja Ronalda McDonalda od 2015 r. przekazuje szpitalom w całej Polsce. Łącznie do użytku rodzin przekazano już 1470 łóżek 98 szpitalom w całym kraju.
To nie tylko odpowiedź na najbardziej przyziemną potrzebę, jak własny kąt do spania w czasie pobytu w szpitalu z dzieckiem. Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda są przede wszystkim wielofunkcyjne i kompaktowe. Dzięki funkcji składania zajmują niewiele miejsca. W ciągu dnia służą jako fotel idealny do przytulania, wspólnego oglądania bajek i czytania książeczek. Wieczorem wystarczy jeden ruch, by zamienić je w wygodne miejsce do spania. Pojemnik na pościel i łatwy do czyszczenia materiał sprzyjają funkcjonowaniu w ciasnych nieraz salach szpitalnych, które muszą służyć za salon, sypialnię i jadalnię w jednym. Dzięki temu rodzic może być blisko pochłoniętego leczeniem dziecka i zadbać o swoją własną regenerację w godnych warunkach.

-Szpital przyjazny rodzinie zaczyna się od łóżka dla rodzica. Wspólnie z donatorami wspierającymi naszą misję „Aby rodzina mogła być razem” nie chcemy odkładać na później potrzeb dziecka–pacjenta i jego najbliższych. Przekazywane łóżka są wygodne, praktyczne, a przede wszystkim postawione blisko łóżka chorego dziecka. Fundacja Ronalda McDonalda zmienia w ten sposób rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych – zaznaczyła Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

Liczba przekazywanych łóżek dla rodziców zależy od donatorów, Przyjaciół Fundacji, rodziców i zaangażowanych społeczników. Wśród nich są licencjobiorcy McDonald’s, którzy w ramach programu „Złoty Sąsiad” wspierają lokalne społeczności w całej Polsce. W ubiegłym roku połączyli siły i razem podarowali ponad 250 łóżek dla rodziców szpitalom i oddziałom pediatrycznym w 34 miastach w całej Polsce. W tym roku łączą siły ponownie i podarują ponad 315 łóżek dla rodziców ponad 50 szpitalom. W ramach akcji cztery łóżka do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole sfinansowała Katarzyna Kirchner, franczyzobiorczyni McDonald’s Polska, wspierająca Fundację Ronalda McDonalda.

-Komfortowe łóżka to nie luksus. To sygnał dla rodziców, że ktoś dba o ich dobro i wygodę, by mogli w pełni poświęcić się swoim dzieciom i być blisko. To znacząca zmiana na lepsze w publicznej medycynie pediatrycznej – podkreśliła Katarzyna Kirchner.

-W imieniu własnym oraz personelu Oddziału Dziecięcego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole pragniemy wyrazić naszą ogromną wdzięczność za okazaną życzliwość i szlachetny gest, które są wyrazem Państwa empatii i pięknej potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy. Dziękujemy za przekazanie łóżek dla rodziców naszych małych pacjentów, każde przedsięwzięcie, które wnosi w życie dziecka uśmiech i zadowolenie jest bezcenne. Wyrażając naszą wdzięczność za wielkie serce życzymy satysfakcji w realizacji życiowych zamierzeń i wszelkiej pomyślności. Dobro, które dajemy zatacza koło i wcześniej lub później wraca, życzymy aby wróciło do Państwa jak najszybciej ze zdwojoną siłą – powiedział Grzegorz Gibaszek, Dyrektor SPZOZ w Kole.

Źródło: McDonald’s
Fot: Jacek Skrycki

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526