Umowa podpisana: rusza budowa Północnej Obwodnicy Miasta Koła!!! [FOTO]

Autor: kurier-kolski.pl | 06.03.2024

Dzień 4 marca 2024 r. zapisze się złotymi zgłoskami w historii Powiatu Kolskiego! W Starostwie Powiatowym w Kole uroczyste podpisanie umowy na budowę północnej obwodnicy miasta Koła. To wielka szansa i nadzieja na nowe możliwości dla miasta Koła, Gminy Koło i całego Powiatu Kolskiego, gdyż obwodnica to lepsza komunikacja, duże tereny inwestycyjne, a w przyszłości – nowe miejsca pracy dla naszych mieszkańców. Pomysł budowy tej trasy powstał już kilkadziesiąt lat temu, ale nigdy nie mógł doczekać się realizacji. Inwestycja ma kosztować ponad 85 mln zł.

Starosta Kolski Robert Kropidłowski wraz z Dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg Grzegorzem Kujawą podpisali trzy umowy z:

➡️ Firmą Strabag Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie na roboty budowlane na kwotę 82 303 270,44 zł. Umowę podpisał pełnomocnik firmy Norbert Janowski.
➡️ Firmą MGGP S.A. z siedzibą w Tarnowie na świadczenie usługi wykonywania nadzoru inwestorskiego w zadaniu „Budowa północnej obwodnicy Koła w ciągu drogi powiatowej nr 3205P” na kwotę 2 630 70,00 zł. Umowę z ramienia MGGP podpisał pełnomocnik Jerzy Szot.
➡️ Firmą SMP Projektanci Sp. z o.o. Sp. Komandytowa na nadzór autorski na kwotę
159 900,00 zł. Umowę podpisał członek Zarządu Marcin Matysik.

W tym historycznym spotkaniu uczestniczyli Senator Leszek Galemba, Wójt Gminy Koło Mariusz Rybczyński, Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski, Zarząd i Radni Powiatu, Skarbnik Powiatu, Radni Miasta i Gminy Koło, Przedsiębiorcy, Naczelnicy Starostwa Powiatowego oraz Sekretarz Powiatu Artur Szafrański, który poprowadził wydarzenie.

Podpisanie umowy na realizację tego projektu jest ogromnym krokiem naprzód w rozwoju Powiatu Kolskiego. Nowa obwodnica nie tylko poprawi płynność ruchu w mieście, ale także otworzy drogę do rozwoju gospodarczego i społecznego całego regionu. Dzięki lepszej dostępności komunikacyjnej, firmy będą mogły łatwiej dotrzeć do swoich klientów, co z kolei mamy ogromną nadzieję, że przyczyni się do wzrostu inwestycji i zatrudnienia.

Północna obwodnica Koła to nie tylko droga, lecz także symbol zmiany i postępu dla całej społeczności. Jest to dowód na to, że lokalne władze słuchają głosu mieszkańców oraz przedsiębiorców i podejmują konkretne działania dla dobra społeczności. Budowa obwodnicy wraz z odbiorami potrwa 25 miesięcy, ale już teraz jej podpisanie budzi ogromne nadzieje i optymizm wśród mieszkańców Powiatu Kolskiego.

Źródło: Powiat Kolski

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526