Oddział Wewnętrzny Szpitala po generalnym remoncie: zachwyca świeżością i nowoczesnością [FOTO]

Autor: kurier-kolski.pl | 29.03.2024

Najważniejszy z oddziałów kolskiego Szpitala Powiatowego doczekał się zakończenia I etapu remontu generalnego. Oddział Wewnętrzny, czyli „serce” kolskiej lecznicy, całkowicie zmienił swoje oblicze, wkroczył w XXI wiek. Nowoczesny, spełniający najwyższe standardy medyczne, sanitarne i przeciwpożarowe, świetnie wyposażony, wentylowany i klimatyzowany, z nowymi toaletami przy każdej sali, dobrze będzie służył pacjentom Powiatu Kolskiego.

 

Na ten moment Szpital i pacjenci czekali wiele długich lat! Oddział po oddziale, władze Powiatu Kolskiego inwestują z remonty generalne, zmieniając całkowicie wygląd i warunki pobytu chorych oraz warunki pracy personelu. Wcześniej wyremontowane oddziały, włącznie z Oddziałem Wewnętrznym, który właśnie oddano do użytku, były w opłakanym stanie. Czas zatrzymał się w nich na latach 70-tych! Dzięki rządowym dofinansowaniom, decyzjom Zarządu Powiatu oraz przychylności i decyzjom radnych Rady Powiatu Kolskiego, dotacjom z budżetu Powiatu, ta kadencja samorządu kończy się kolejnym oddanym oddziałem, tym najważniejszym, bo ogólnym, czyli wewnętrznym.

Prace remontowe podzielono na dwa etapy, by nie paraliżować pracy oddziału. Dokonano odnowienia połowy oddziału, a druga jego część normalnie funkcjonowała. Teraz , po oddaniu po remoncie pierwszej części, ruszy remont II etapu. Są na to już zabezpieczone pieniądze i wszystko do końca tego roku ma być już zrobione w 100%.

Remont objął też przeniesienie kaplicy szpitalnej w inne miejsce. Nowa, przestronniejsza i lepiej wyposażona Kaplica Szpitalna św. Bogumiła została urządzona w dawnym holu, a jej wyposażenie sfinansowali z dobrowolnych składek pracownicy placówki. Wspomniał o tym po poświęceniu kaplicy i całego oddziału kapelan szpitalny, dziękując równocześnie za wyjątkową życzliwość.

O wyjątkowej życzliwości, wspaniałej, bezproblemowej i merytorycznej współpracy z władzami Powiatu i placówki, wspominali i chwalili ją przedstawiciele wykonawcy generalnego remontu oraz przedstawicielka Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Podkreślali, że wcześniej rzadko spotykali się z tak wielkim zaangażowaniem i sercem wkładanym w podobną inwestycję.

Warto wspomnieć, że generalny remont Oddziału Wewnętrznego objął także aż 3 klatki schodowe, dotychczas bardzo zaniedbane, wprost brudne, montaż nowej windy, wszelkie najnowocześniejsze zabezpieczenia i wymogi przeciwpożarowe i sanitarne. Oddział został objęty całościowo nowoczesną wentylacją pomieszczeń oraz klimatyzacją, która da odetchnąć pełną piersią pacjentom i personelowi w najgorsze, letnie upały. Każda sala ma własną łazienkę z ubikacją. To już naprawdę XXI wiek!

Starosta Kolski Robert Kropidłowski przed przecięciem wstęgi wraz z ordynatorem Oddziału, dyrektorem Szpitala, wykonawcą prac oraz przedstawicielką Wojewody powiedział, że ten remont, to „wisienka na torcie” w wielkiej modernizacji placówki, jakiej podjęły się władze Powiatu Kolskiego w tej kończącej się kadencji. Na remonty, modernizacje i zakupy sprzętów w ostatnich kilku latach przeznaczono ponad 35 mln zł i pozyskano wiele milionów dofinansowań rządowych. Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego ogromnego dzieła.

Opracowanie: MARIUSZ KOZAJDA
Zdjęcia: JACEK SKRYCKI

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kik
kik
15 dni temu

sciany I korytarze odnowione nie lecza poziom leczenia beznadziejny wiecej chorych transportowionych jest do konina I poznania

Green
Green
15 dni temu
Odpowiedz do.  kik

Nic dziwnego bo to szpital podstawowy dlatego nie robią operacji specjalistycznych i czesto jest konieczność transportowania chorych do Konina lub Poznania gdzie są oddziały specjalistyczne

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526