O ile zarobisz więcej w dużym mieście?

Autor: kurier-kolski.pl | 04.03.2024

Zarobki  w dużych miastach w Polsce bardzo różnią się i zależą od wielu czynników. Nie inaczej jest w przypadku Koła, którego mieszkańcy znajdują zatrudnienie w oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów Łodzi i Poznaniu. W jakich sytuacjach pokonywanie tak znacznych odległości jest korzystne z perspektywy pracownika? Szczegóły poniżej.

 

Praca Łódź — szansą na rozwój kariery dla osób z mniejszych miejscowości

Zgodnie z danymi przygotowanymi przez Główny Urząd Statystyczny, styczniowa stopa bezrobocia w Łodzi w 2024 roku wyniosła 4,4%, będąc jednym z najniższych wskaźników w całym województwie. Dynamiczny rozwój łódzkiego rynku pracy i możliwość aktywnego podnoszenia kwalifikacji, otworzył przed pracownikami wiele opcji rozwoju.

Atrakcyjne oferty zatrudnienia dostępne na GoWork.pl stwarzają szanse na znalezienie wymarzonej pracy. Stabilność zatrudnienia w stolicy województwa łódzkiego sprawiła, że o posadę w tym mieście starają się także pracownicy z Koła oddalonego o setki kilometrów.

 

Oferty pracy z Łodzi podnoszące poziom życia mieszkańców regionu i mniejszych miejscowości

Praca w Łodzi z perspektywami dalszego rozwoju i awansów możliwa jest dzięki wdrożeniu odpowiednich strategii i programów. Zarówno Rada Rynku Pracy jak i Strategia Rozwoju Kapitału Ludzkiego monitorując łódzki rynek pracy, działają na rzecz efektywnego zatrudnienia. W wyniku tego rodzaju działań każdy przybysz z innego województwa i niewielkich miejscowości może tu zaplanować swoją ścieżkę kariery.

Zapotrzebowanie na pracowników w Łodzi stale rośnie. Poszukiwani są nie tylko pracownicy wykonujący tradycyjne zawody, ale też specjaliści związani z branżą technologiczną. Technik dekarstwa oraz monter nawierzchni kolejowych to zawody, które na łódzkim rynku pracy nie mogą narzekać na brak ofert pracy. Ze względu na dynamicznie rozwijającą się branżę automatyki przemysłowej, większość ofert pracy w regionie dotyczy automatyków oraz techników robotyki.

 

 

Zarobki w Łodzi i Poznaniu — średnie wynagrodzenie brutto

Ważnym wskaźnikiem odzwierciedlającym sytuację na rynku pracy w Łodzi jest wysokość średniego wynagrodzenia brutto. W styczniu 2024 wyniósł on w sektorze przedsiębiorstw 7 294,09 zł dla całego województwa łódzkiego i 7 458,63 zł dla samej Łodzi. W porównaniu z ubiegłym rokiem  wynagrodzenie w stolicy województwa łódzkiego wzrosło o 10,5%.

Poznań utrzymując stabilną pozycję na polskim rynku pracy, oferuje pracownikom stabilne warunki zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. W styczniu 2024 roku przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wzrosło o 15,3% w porównaniu z wcześniejszymi wskaźnikami. W stolicy województwa wielkopolskiego wysokość wynagrodzenia poszybowała do 6981,25 zł.

 

Zarobki w dużych miastach — czy warto pokonywać odległe trasy do pracy z Koła?

Dojazd z Koła do Łodzi lub Poznania, może być korzystny w wielu przypadkach. Jednym z nich jest posiadanie specjalistycznego wykształcenia, z którym ciężko o pracę w okolicy. By pracować w swojej branży, wówczas można rozważyć dojazd.

Kolejnym argumentem są wyższe zarobki rekompensujące koszty podróży. Opcję dojazdu warto także wziąć pod uwagę, kiedy firma z Poznania lub Łodzi oferuje lepsze perspektywy rozwoju zawodowego, ciekawe projekty, szkolenia i awanse. Także dobre połączenie komunikacyjne przemawia za słusznością tego rodzaju decyzji.

Zarobki w Poznaniu i Łodzi sprzyjają napływowi pracowników z różnych regionów. Jeśli posiadasz kwalifikacje, na które jest zapotrzebowanie i pochodzisz z niewielkiej miejscowości, szukaj pracy na GoWork z możliwością zatrudnienia w najlepiej wynagradzanych miastach i województwach.

(artykuł sponsorowany)

Komentowanie zostało zablokowane

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526