Paweł Dzierzgwa, kapitan Warty Eremita DOBRÓW, Zawodnikiem Roku V Plebiscytu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej!!! [FOTO]

Autor: kurier-kolski.pl | 05.02.2024

Dumny jest Dobrów, cieszą się mieszkańcy gminy Kościelec i całego Powiatu Kolskiego, cały świat sportu naszego rejonu, gdy ktoś zdobywa takie wyróżnienie i prestiż, taką rozpoznawalność w skali regionu, jak zawodnik i kapitan drużyny piłkarskiej Warta Eremita z Dobrowa Paweł Dzierzgwa, który w V Plebiscycie Wielkopolskiego ZPN został wybrany najlepszym zawodnikiem 2023 roku. Serdecznie gratulujemy!

 

Tradycyjnie, w czasie 66. Enea Balu Sportowca Głosu Wielkopolskiego, doszło do rozstrzygnięcia corocznego Plebiscytu organizowanego przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w Poznaniu. Nagrody wręczali prezes Paweł Wojtala, wiceprezesi Andrzej Juskowiak, Piotr Kościelny, Grzegorz Pietrzak, Rafał Ratajczak oraz dyrektor Maciej Chłodnicki. A nagrodzeni zostali:

  • Paweł DzierzgwaWarta Eremita Dobrów (w kategorii Zawodnik Roku)
  • Margarita Królak – KKP Słupczanka Słupca (w kategorii Zawodniczka Roku)
  • Jakub Księżniakiewicz – Kłods Budzyń (w kategorii Trener Roku)
  • Aleksandra Jędrzejczak-Rogowicz – Huragan Pobiedziska/Akademia Piłkarska Maratończyk (w kategorii Trenerka Wychowawczyni Roku)

Paweł Dzierzgwa tak skomentował swój sukces: „Ta nagroda znaczy dla mnie bardzo dużo. Zostałem doceniony za ciężką pracę, systematyczność i samodyscyplinę. Wiadomo, że to jest piłka amatorska, ale żeby coś sobą reprezentować, trzeba się przykładać. To tak naprawdę wyróżnienie zespołowe – przez lata mojej gry w piłkę przewinęło się wielu trenerów i każdy z nich dołożył cegiełkę do tego co osiągnąłem.”

Źródło: https://wielkopolskizpn.pl/aktualnosci/znamy-laureatow-v-plebiscytu-wielkopolskiego-zpn 

oraz https://wartadobrow.futbolowo.pl/news/article/pawel-dzierzgwa-najlepszym-zawodnikiem-2023-roku

Opracował: Mariusz KOZAJDA

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526