Czesław Cieślak odwołany z Prezesa OSM w Kole przez Radę Nadzorczą!

Autor: kurier-kolski.pl | 22.02.2024

Po 32 latach Czesław Cieślak przestał być Prezesem Zarządu kolskiej Mleczarni! Decyzją Rady Nadzorczej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole został wczoraj odwołany z tej funkcji stosunkiem głosów 15:6. Nie znamy na ten moment przyczyn takiej decyzji. Obowiązki odwołanego szefa spółdzielni przejął dotychczasowy wiceprezes Tadeusz Malczyk.

 

Po 32 latach Czesław Cieślak przestał być Prezesem Zarządu kolskiej Mleczarni! Decyzją Rady Nadzorczej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole został wczoraj odwołany z tej funkcji stosunkiem głosów 15:6. Nie znamy przyczyn takiej decyzji. Obowiązki odwołanego szefa spółdzielni przejął dotychczasowy wiceprezes Tadeusz Malczyk.

 

Czesław Cieślak został Prezesem Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole w roku 1992. Wcześniej zasiadał w Radzie Nadzorczej OSM w Kole, a w latach 1990-1992 był nawet jej Przewodniczącym. To właśnie on wprowadzał kolską spółdzielnię w gospodarkę wolnorynkową.

Na okres jego prezesowania przypadł czas wielu dużych inwestycji w kolskiej Mleczarni (m.in. budowa nowej proszkowni mleka – 2008 r., budowa nowoczesnej zakładowej oczyszczalni czy kotłowni gazowo-olejowej), a także przejęć innych spółdzielni przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Kole (2000 r. – Ostrzeszów, 2006 r. – Kępno, 2007 r. – Grodków, 2019 r. – Ostrów Wielkopolski, 2020 – Konin).

 

Czesław Cieślak (ur. 8 lipca 1946 w Nagórkach, pow. łęczycki, gm, Grabów) – polski działacz spółdzielczy, samorządowiec i polityk, poseł na Sejm II, III i IV kadencji. Syn Franciszka i Wacławy. Uzyskał wykształcenie średnie zawodowe. W 1972 ukończył Technikum Ogrodnicze w Powierciu. W latach 1981–1982 był współorganizatorem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność”, pełnił m.in. funkcję sekretarza zarządu wojewódzkiego związku w Koninie oraz przewodniczącego Zarządu Gminnego w Grabowie.

Zawodowo związany ze spółdzielczością, w 1990 został przewodniczącym rady Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole, a w 1992 objął funkcję prezesa tej spółdzielni. Był także współzałożycielem Krajowego Porozumienia Spółdzielni Mleczarskich i pierwszym przewodniczącym rady tej organizacji. 

Od 1993 do 2005 sprawował mandat posła na Sejm II, III i IV kadencji z okręgów konińskich: nr 19 i nr 37. Był wybierany z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. W Sejmie pracował m.in. w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Komisji Gospodarki czy Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich. 

W 2006 został radnym sejmiku wielkopolskiego. W 2010, 2014 i 2018 uzyskiwał reelekcję na kolejne kadencje.

W 2008 otrzymał Złoty Krzyż Zasługi, został także odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. W grudniu 2020 został powołany w skład utworzonej przez prezydenta Andrzeja Dudę Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich.

(źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czes%C5%82aw_Cie%C5%9Blak )

Źródło zdjęć i informacji historycznych: www.osmkolo.pl

______________________________________________________________

Promocja:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Jurek
Jurek
4 miesięcy temu

Po co te oświadczenia, powinno się odejść z honorem, widać jednak go ma niewiele

jest dobrze
jest dobrze
4 miesięcy temu

Dajcie spokój. Prezes Cieślak dał szansę mleczarni, zorganizował nowy brand dla zakładu – „Marcyś Milk”, będzie więcej sprzedawało się towaru i rolnicy dostaną większe pieniądze. Sprzedaż zakładu jest całkiem bez sensu.

Jaso
Jaso
4 miesięcy temu

No napracował.a brak ramp załadowczy do ciężarówek

kik
kik
4 miesięcy temu

ten pan postawil na pszegrana partie i to sa efekty tej wspolpracy

Adaś
Adaś
4 miesięcy temu

Wreszcie!!! Dinozaur który się chwalił osiągnięciami a zacofanie w spółdzielni … szkoda wspominać o sympatiach politycznych tego gościa

tyglupolu
tyglupolu
4 miesięcy temu

Zobaczcie ile ten pan miał lat? Jaki to rocznik.Napracował się chłopina to już moze wystarczy

Hfhyccc
Hfhyccc
4 miesięcy temu

No i bardzo dobrze emeryci do domu bawić wnuki młodzi niech mają szansę!

Izka
Izka
4 miesięcy temu

Tyle lat pracował i tworzył tą firmę więc przykre to jest

Michał
Michał
4 miesięcy temu

Zaraz będziecie wiedzieli kto za tym stoi przypadek niema przypadku

Kasia
Kasia
4 miesięcy temu
Odpowiedz do.  Michał

Nieważne kto stoi. Ale 78 lat to chyba czas odpowiedni na emeryturę i wypoczynek.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
4 miesięcy temu
Odpowiedz do.  Kasia

Nie koniecznie tak jest do końca:
„…- Jeśli chodzi o dane dla województwa śląskiego rekordzista, po marcowej waloryzacji, otrzymuje emeryturę w wysokości ponad 43,4 tys. zł. Mężczyzna przeszedł na emeryturę w wieku 86 lat i ma za sobą ponad 62 lata i 5 miesięcy „czystej” pracy, bez zwolnień chorobowych i innych nieskładkowych okresów – poinformowała Kopczyńska.”

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526