Spotkanie Noworoczne w Starostwie Kolskim [FOTO+WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 25.01.2024

W budynku Starostwa Kolskiego samorządowcy, szefowie instytucji, szkół, służb, przedstawiciele firm, związków i stowarzyszeń, aktywiści, społecznicy, duchowni, przyjaciele Powiatu Kolskiego, spotkali się na corocznym Spotkaniu Noworocznym, na które zaprosił przybyłych Przewodniczący Rady Powiatu Kolskiego Marek Świątek wraz ze Starostą Robertem Kropidłowskim i Wicestarostą Sylwestrem Chęcińskim. Uroczyste spotkanie uświetnił zespół „WESOŁE NUTKI” ze Stowarzyszenia Klub Seniora „Trzecia Zmiana” z Koła.

 

Przewodniczący Rady Powiatu powitał przybyłych gości, podziękował za dobrą współpracę w minionym 2023 roku i życzył wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz spełnienia osobistych i zawodowych marzeń. Wśród gości znaleźli się Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Robert Popkowski, Prezes Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego ze Straszkowa Grzegorz Fiałkowski, Proboszcz Parafii pw. Błogosławionych 108. Męczenników w Powierciu ks. Radosław Kobiela , Dyrektor Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia w Kole Siostra Maria Olszewska, Wicestarosta Kolski Sylwester Chęciński, Radni Powiatu Kolskiego, Burmistrzowie i Wójtowie z terenu powiatu kolskiego, Komendanci, Dyrektorzy i Kierownicy służb, inspekcji, jednostek organizacyjnych, placówek oświatowych, instytucji oraz urzędów, Przedstawiciele związków, firm i stowarzyszeń.

KLIKNIJ W OBRAZ, BY OBEJRZEĆ RELACJĘ WIDEO ZE SPOTKANIA:

W czasie spotkania Starosta Kolski Robert Kropidłowski podsumował działania Powiatu za miniony rok, jak również przedstawił gościom inwestycje, które dzięki wytężonej pracy udało się zrealizować w powiecie w latach 2018 – 2023. Dzięki pozyskanym przez Powiat Kolski funduszom można było zrealizować wiele zadań: w kolskim szpitalu, w oświacie, przez Powiatowy Urząd Pracy, wyremontować i wybudować drogi czy też ścieżki pieszo – rowerowe. Powiat Kolski skorzystał z dofinansowań z WFOŚiGW i NFOŚiGW by zwiększyć jeszcze bardziej bezpieczeństwo w powiecie. Starosta Kolski podziękował za wszelkie wsparcie dla Powiatu Kolskiego ze strony Rządu oraz ogrom pracy włożony przez pracowników. Kończąc swoją wypowiedź Starosta życzył wszystkim pokoju, zdrowia i przede wszystkim radości z tego co udaje się wspólnie zrobić.

Słowa uznania za działania Powiatu na ręce Starosty Kolskiego skierowali: Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Robert Popkowski oraz Prezes Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego Grzegorz Fiałkowski, który wystąpił w imieniu własnym i nieobecnego Senatora RP Leszka Galemby.

Uroczyste spotkanie uświetnił piękną oprawą muzyczną zespół „WESOŁE NUTKI” ze Stowarzyszenia Klub Seniora „Trzecia Zmiana” z Koła. Wspólnie z zespołem zgromadzeni na spotkaniu noworocznym zaśpiewali kolędy, a mieszkańcy Koła włączyli się w utwór „Moje miasto..”.

Źródło i foto: Powiat Kolski, @obserwujący
Zdjęcia: Jacek Skrycki

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526