Orszak Trzech Króli we Wrzącej Wielkiej już po raz 5-ty [FOTO]

Autor: kurier-kolski.pl | 11.01.2024

Już  piąty raz przez Wrzącą Wielką (gm. Koło) 6 stycznia 2024 r. wierni przeszli w Orszaku Trzech Króli. Po zakończonej liturgii Mszy św. w miejscowym kościele, gdy Trzej Królowie ujrzeli gwiazdę betlejemską, postanowili ruszyć w drogę, aby spotkać się z Nowonarodzonym Jezusem Chrystusem. Cała asysta wraz z wiernymi wyruszyła za Mędrcami ze Wschodu. Pierwszy przystanek był w Jerozolimie, gdzie spotkali króla Heroda w jego pałacu (na posesji p. Krystyny Marciniak), a drugi – na zakończenie w remizie OSP Wrząca Wielka, gdzie ujrzeli Pana i Zbawiciela, któremu oddali pokłon i wręczyli mirrę, kadzidło i złoto.

 

Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, opisywany w Ewangelii przez św. Mateusza (Mt 2, 1-12), symbolizuje pokłon świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. Uroczystość Objawienia Pańskiego, czy też nazywana jako Uroczystość Trzech Króli to jedno z najstarszych świąt w Kościele.

Na całej trasie przez Wrzącą Wielką wszyscy uczestnicy Orszaku Trzech Króli mogli częstować się gorącym czerwonym barszczykiem i pasztecikami.

Organizatorzy złożyli serdeczne podziękowania za pomoc w urzeczywistnieniu wydarzenia i uczestnictwo w nim druhom miejscowych jednostek OSP: Wrząca Wielka, Kiełczew Smużny Pierwszy i Dąbrowa – za wcielenie się w rolę Mędrców ze Wschodu, króla Heroda oraz żołnierzy i Świętej Rodziny, za troskę o bezpieczne przejście drogą wojewódzką, pani Krystynie Marciniak za udostępnienie posesji, a paniom Czesławie: Makarowicz, Urszuli Rybak, Beata Rogaś, Barbara Marciniak, Iwona Adamczyk, Alina Lewandowska i Krystyna Marciniak za gorący czerwony i paszteciki, natomiast Orkiestrze Gminno-Parafialnej za jak zwykle piękną oprawę muzyczną.

Źródło informacji i zdjęć: Parafia pw. św. Jakuba Apostoła we Wrzącej Wielkiej
Opracowanie materiałów: MARIUSZ KOZAJDA

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526