Nocny pożar budynku gospodarczego w Gozdowie [FOTO]

Autor: kurier-kolski.pl | 15.01.2024

W dniu 11 stycznia 2024 r. o g. 22:29 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku gospodarczego w Gozdowie (gm.Kościelec). Dyżurny do działań zadysponował strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz druhów z OSP Ruszków I, OSP Trzęśniew i OSP Straszków. W wyniku rozpoznania ustalono, że pali się budynek gospodarczy. W budynku przebywała jedna osoba, która opuściła go przed przybyciem strażaków.

 

Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren prowadzonych działań. Ratownicy w sprzęcie OUO podali dwa prądy wody w natarciu na palący się obiekt. Pożar ugaszono.

Z budynku wyniesiono trzy butle z gazem (dwie butle 2 kg oraz jedną butlę 11 kg), które schłodzono wodą i sprawdzono kamerą termowizyjną – kamera nie wskazała podwyższonej temperatury. Osoba, która opuściła budynek przed przybyciem JOP, odmówiła udzielenia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP) przez strażaków.

Obiekt przewietrzono przy pomocy wentylatora oddymiającego, a następnie sprawdzono przy pomocy miernika wielogazowego oraz kamery termowizyjnej. Urządzenia nie wskazały zagrożenia, brak podwyższonej temperatury oraz zarzewi ognia, parametry powietrza w normie. Na tym działania zakończono.

Działania ratownicze zostały przeprowadzone przez 22 strażaków, a trwały trwały 2 godziny i 32 minuty.

Oprac. info.: asp. G. Nitecki
Zdjęcia: KP PSP Koło, OSP Ruszków Pierwszy, OSP Trzęśniew, OSP Straszków

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526