Turystyka – motor napędowy inwestycji w nieruchomość

Autor: kurier-kolski.pl | 23.12.2023

27 września to święto wszystkich miłośników i entuzjastów kompleksowego przemysłu turystycznego – tego dnia odbywa się bowiem Światowy Dzień Turystyki. Opisywana branża ma ogromny wpływ na satysfakcję i radość pasjonatów podróży, ale również samą gospodarkę wielu krajów. Co więcej, usługi turystyczne danego regionu przekładają się również na zainteresowanie rynkiem nieruchomości. Właśnie dlatego analiza tych okoliczności determinuje jednocześnie rentowność i opłacalność niektórych inwestycji. Zatem, jak kształtuje się turystyka w Wielkopolsce? Sprawdźmy to!

 

Krok w nieznane

Przytoczone wcześniej święto stało się inspiracją oraz pretekstem dla specjalistów Urzędu Statystycznego w Poznaniu, którzy opracowali czytelne podsumowanie minionego sezonu. Zebrane tam informacje umożliwiają zapoznanie się z generalnym obrazem usług turystycznych, które funkcjonują na terenie całej Wielkopolski. Więc, czy przygotowane elementy i obiekty zaplecza spełniają wymagania oraz potrzeby podróżnych?

Pierwsze wskaźniki dotyczą skali samej infrastruktury noclegowej w kontekście całego rejonu. Opracowany dokument przekazuje informacje o 581 obiektach noclegowych, które służyły osobom poszukującym chwili wytchnienia. Co więcej, tak pokaźna baza zapewniła jednocześnie ponad 40 tysięcy miejsc noclegowych, co stanowi wyraźny wzrost w porównaniu do poprzedniego roku. Jak widać, rozwój turystyczny w tej części Polski nie słabnie, a wręcz przeciwnie!

Kolejne dane odkrywają fakt, że niemal 86% wszystkich turystów z zagranicy stanowili Europejczycy. Ten komunikat udowadnia, że Wielkopolska wciąż stanowi bardzo atrakcyjny punkt wypadowy dla mieszkańców europejskiej wspólnoty, a jednocześnie przyciąga turystów z odległych zakątków naszego globu. Jakie są konkretne kalkulacje?

Niezwykle imponujące! W ubiegłym roku punkty noclegowe województwa wielkopolskiego stały się domem dla niemal 2 milionów turystów, którzy otrzymali blisko 4 miliony noclegów. Porównując to z poprzednim okresem, wskaźnik liczby osób korzystających z bazy noclegowej powiększył się o 48,3%!

Jak widać, sektor turystyczny województwa wielkopolskiego systematycznie odbudowuje dawną pozycję, tak mocno nadszarpniętą przez pandemię. Biorąc to pod uwagę, inwestycja w nieruchomość może okazać się doskonałym sposobem na stały, bezpieczny i regularny przychód. Które miejsca w Poznaniu zasługują na szczególną uwagę podczas selekcji dostępnych możliwości?

 

Pomysły warte Poznania

Zgodnie z treścią publikacji Urzędu Statystycznego w Poznaniu, liczba zagranicznych turystów, korzystających z bazy noclegowej województwa wielkopolskiego w 2022 roku wyniosła niemal 230 tysięcy osób. Jednak dopiero kompilacja z wynikiem sprzed tego okresu podkreśla progres, jaki nastąpił w tym przypadku!

Wzrost przekroczył bowiem 89%, co jest doskonałą wiadomością dla wszystkich inwestorów, którzy planują poszerzyć dostępną bazę o własny lokal. Jednak, czy oferta rynku nieruchomości pozwala na odpowiedni wybór?

Odpowiedź na to pytanie ukryta jest w serwisie https://gethome.pl/. Wyjątkowa opcja statystyk regionu umożliwia bowiem szybką weryfikację mieszkań pod względem cenowym, ale również samych standardów. W związku z tym kawalerki, idealne dla usług turystycznych, wyróżniają się średnim metrażem 30 metrów kwadratowych oraz kosztem ponad 400 tysięcy złotych. Jednocześnie duża liczba ofert pozwala na dopasowanie inwestycji do indywidualnych potrzeb. Jakich lokalizacji warto szukać?

W dzisiejszym artykule skupimy się na dwóch sektorach, które są szczególnie atrakcyjne pod względem logistycznym. Wstępna propozycja wskazuje Ławicę i tamtejsze mieszkania na sprzedaż w Poznaniu za pośrednictwem strony Gethome, co wynika ze wspomnianej już popularności wśród zagranicznych turystów, ale nie tylko!

Kolejnym atutem takiej lokalizacji jest bezpośrednie sąsiedztwo Portu Lotniczego Poznań – Ławica. Bieżące statystyki placówki pokazują niemal 2,5 miliona osób w kontekście całkowitego ruchu lotniczego, a to stanowi nowy rekord lotniska!

Co więcej, tegoroczny okres jeszcze się nie zakończył, więc finalne kalkulacje będą znacznie większe. To pokazuje, że zakup nieruchomości właśnie w tym obszarze może przynieść spore korzyści. Jaka jest alternatywa?

Aby poznać kolejną ofertę, należy przenieść się zdecydowanie bliżej centrum miasta. Dodatkowo warto pamiętać, że zakup mieszkania wcale nie jest jedyną opcją w tym biznesie. Wynajem mieszkania z możliwością podnajmu jest niezwykle częstą i skuteczną praktyką zarabiania na nieruchomościach. Wówczas należy skoncentrować się na wyborze optymalnego punktu, który zapewni spore zainteresowanie podróżnych. Przykład?

Mieszkania na wynajem w Poznaniu za pośrednictwem Gethome w rejonie Wildy przyciągają klientów z dwóch, niezwykle bujnych źródeł. Jednym jest dworzec kolejowy Poznań Główny, który znajduje się w krajowej czołówce pod względem rocznej wymiany pasażerskiej – demonstrowane wyniki osiągają bowiem miliony obsłużonych osób.

Drugą gałęzią finansowania są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Według przedstawicieli spółki, wszystkie wydarzenia zorganizowane w ubiegłym roku przyciągnęły nawet milion odwiedzających!

(artykuł partnerski)

 

Komentowanie zostało zablokowane

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526