Stary kolski „Ekonomik” jak nowy dzięki ogromnemu remontowi Powiatu!

Autor: kurier-kolski.pl | 17.12.2023

Podczas ostatniej LXXVII sesji Rady Powiatu Kolskiego dokonano częściowego odbioru prac w Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole. Jak podkreślili Dyrektor szkoły Mieczysław Drożdżewski i wykonawca robót Janusz Król KRÓL Sp. z o.o. Sp.k., idące do przodu prace polegające na modernizacji budynku szkoły są odzwierciedleniem dobrej współpracy i zaangażowania Starosty Kolskiego Roberta Kropidłowskiego i Radnych Powiatu. Decyzja władz powiatu połączona z ogromną dotacją z Warszawy pozwoliła przeprowadzić kompleksowy remont obiektu wraz z dachem i ogrzewaniem.

 

Warto podkreślić, że część budynków Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole została wybudowana bardzo dawno, bo jeszcze przed I wojną światową. Mieściła się tu wtedy inna szkoła, po podstawowa nr 1. Jednak pilnego remontu wymagały już wszystkie budynki szkolne, a ważnym też była modernizacja dachu i całego systemu ogrzewania, by zminimalizować koszty. W trakcie remontu udało się połączyć, scalić i odpowiednio zsynchronizować ogrzewanie starszego i nowszego gmachy szkoły. Placówka zyskała również fotowoltaikę.

Zarówno dyrekcja placówki, wykonawca, nauczyciele, uczniowie i radni powiatowi wraz ze starostą kolskim wyrażali zadowolenie z rezultatów modernizacji. Jak podkreślił dyr. Mieczysław Drożdżewski, w jego wieloletniej pracy w tym miejscu jeszcze nigdy wcześniej nie było tak wielkiego i kompleksowego remontu za tyle milionów złotych. Efekty są naprawdę imponujące! Ta ciesząca się wielką popularnością młodzieży kolska szkoła średnia zyskała dzięki temu o wiele lepsze warunki pracy i nauki.

Tekst i foto: Mariusz KOZAJDA
Wideo: Powiat Kolski

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
ciocia zyta
ciocia zyta
4 miesięcy temu

Tytuł tego artykułu, to chyba tak ,, nie po polskiemu”.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526