Protokolarne zakończenie budowy ciepłowni geotermalnej w Kole [VIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 22.12.2023

Dnia 20 grudnia 2023 r., na terenie nowej wymiennikowni geotermalnej Geotermii Koło Sp. z o.o. odbyło się protokolarne zakończenie budowy ciepłowni geotermalnej z udziałem Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego, Prezesa Spółki  Przemysława Stasiaka wraz z załogą spółki oraz wykonawcami inwestycji i inspektorami nadzoru. Ciepło z głębi ziemi popłynie do miasta po uzyskaniu stosownych koncesji. Nastąpi to do końca I kwartału 2024 roku.

 

Prezes Przemysław Stasiak przywitał wszystkich gości i podkreślił historyczny moment zakończenia budowy instalacji geotermalnej, zarówno dla działalności spółki i naszego miasta. Zaznaczył, że na tę inwestycję miasto czekało kilkadziesiąt lat. Co istotne – zaakcentował –  całe przedsięwzięcie udało się zakończyć zgodnie z harmonogramem, a wykonawca stanął na wysokości zadania.

KLIKNIJ W OBRAZ POD SPODEM, BY OBEJRZEĆ KRÓTKIE NAGRANIE:

Włodarz miasta podkreślił, że zakończenie budowy instalacji geotermalnej to przełomowy moment w historii naszego miasta, który wprowadzi Koło na nowe etapy rozwoju, chociażby w turystyce i rekreacji. Podziękował wszystkim zaangażowanym w realizację tego wielkiego i technologicznie zaawansowanego przedsięwzięcia, a w szczególności prezesowi Przemysławowi Stasiakowi i całej załodze spółki.

Na koniec podpisane zostały protokoły odbioru zakończenia budowy ciepłowni geotermalnej. Ciepło z głębi ziemi popłynie do miasta po uzyskaniu stosownych koncesji. Nastąpi to do końca I kwartału 2024 roku.

Był również czas na rozmowy o możliwościach wykorzystania źródeł geotermalnych, nie tylko jako źródła ciepła, ale również w rekreacji i turystyce.

Źródło: UM w Kole
Zdjęcia i nagranie wideo: Mariusz Kozajda

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Strażak zawodowy
Strażak zawodowy
6 miesięcy temu

Przed wyborami zacznie działać.? Burmistrza i prezesów spółek należy szybko wymienić.

Janusz Kupczak
Janusz Kupczak
6 miesięcy temu
Odpowiedz do.  Strażak zawodowy

i takich debili jak ty

Strażak Zawodowy
Strażak Zawodowy
6 miesięcy temu
Odpowiedz do.  Janusz Kupczak

Jesteś produktem ubocznym . Spójrz w metrykę urodzenia a zobaczysz osobę o której piszesz.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526