Jasełka w Przedszkolu we Wrzącej Wielkiej [FOTO]

Autor: kurier-kolski.pl | 21.12.2023

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić ich wyjątkowy charakter, jak co roku w Przedszkolu Publicznym we Wrzącej Wielkiej 14 grudnia br. odbyły się Jasełka.

 

Dzieci z grupy „Sówki” pod kierownictwem p. Katarzyny Wawrzyniak-Madej, w specjalnie przygotowanych przez Rodziców kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejemskiej Stajenki przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Na tę wyjątkową uroczystość przybyli: Wójt Gminy Koło p. Mariusz Rybczyński, Przewodniczący Rady Gminy Koło p. Władysław Włodarczyk, emerytowani pracownicy przedszkola – p. Teresa Puszczyk i p. Krystyna Marciniak, kierownictwo Rady Rodziców – p. Izabela Dzięgielewska, p. Katarzyna Wiśniewska i p. Małgorzata Gwiaździńska oraz rodzice dzieci sześcioletnich.

Nad narodzonym Jezusem czuwały anioły, a do szopy przybyli rozradowani i pełni werwy pastuszkowie. Dzieciątku pokłony złożyli także Królowie i dzieci w strojach krakowskich.

Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role, śpiewały również znane kolędy. Towarzyszyło temu wiele pozytywnych emocji.

Młodzi aktorzy spisali się na medal, otrzymując ogromne brawa od publiczności.

Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście, którzy podziękowali małym wykonawcom i przy okazji złożyli wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

Po zakończeniu części artystycznej na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.

Źródło: Przedszkole Publiczne we Wrzącej Wielkiej
Opracował: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526