Alejki w Parku Moniuszki gotowe i tężnia solankowa też!

Autor: kurier-kolski.pl | 20.11.2023

Dla tych, którzy nie wybrali się w ostatnich dniach na jesienny spacer do Parku im. St. Moniuszki w Kole mamy dobrą wiadomość, że pierwsza w naszym mieście tężnia solankowa już stoi! A takie konstrukcje są nie tylko atrakcyjnym elementem krajobrazu miejskiego, ale również przynoszą liczne korzyści zdrowotne dla mieszkańców. Koszt zadania to 90 tys. zł. Parkowe alejki od strony ul. Sienkiewicza również zostały już ułożone (wartość zadania – 214.660,45 zł). Park pięknieje! A to nie koniec jego przeobrażeń…

 

Jeszcze do niedawna wyjazd do sanatorium w Ciechocinku czy Inowrocławiu, gdzie były tężnie solankowe, był nie lada atrakcją oraz szansą podratowania nadwątlonego zdrowia. Od teraz nie potrzeba jechać tak daleko ani ponowić kosztów! Koło zyskało własną mini tężnię solankową w Parku Moniuszki przy ul. Sienkiewicza, a więc w samym centrum stolicy naszego powiatu.

Niestety, okres jesienno-zimowy nie sprzyja siedzeniu na ławkach i wdychaniu zdrowej solanki, więc na tę przyjemność będzie trzeba poczekać do wiosny. Ale obiekt stoi i czeka na spragnionych mieszkańców-kuracjuszy!

Byle do wiosny!

Źródło: UM w Kole
Opracowanie: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Leon
Leon
7 miesięcy temu

Z tego samego źródła :

„Standardowa mini tężnia solankowa o wymiarach około 1 metra długości, 0,5 metra szerokości i 1 metra wysokości, bez zaawansowanego wyposażenia, może kosztować od około 1 000 do 2 000 złotych”

Zatem gdzie popełniono błąd w wycenie, na co wydatkowano pozostałą sumę z 218tys zł ?

Leon
Leon
7 miesięcy temu

Tężnia na 2 osoby i do tego otwarta przy minusowej temperaturze. Wszystko wygląda ładnie tylko po co otwierać tężnie na zimę, po co ?

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
7 miesięcy temu
Odpowiedz do.  Leon

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526