Wybrano Mistrzynię Pięknego Czytania Powiatu Kolskiego 2023

Autor: kurier-kolski.pl | 29.10.2023

W konkursie Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania Powiatu Kolskiego 2023, zorganizowanym przez Filię dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole, udział wzięło 24 czwartoklasistów ze Szkół Podstawowych w: Bierzwiennej Długiej, Bylicach-Kolonii, Dębach Szlacheckich, Dobrowie, Drzewcach, Karszewie, nr 2 w Kłodawie, nr 1 w Kole, nr 2 w Kole, nr 3 w Kole, nr 5 w Kole, Łubiance, Powierciu, Wrzącej Wielkiej.

 

Uczestnicy czytali (w formie maratonu) książkę Krzysztofa Łapińskiego „Świnia Malwina”. Książka ukazała się jako 7 tytuł w serii „Zwierzaki” publikowanej przez Wydawnictwo Agora. Opowiada o skomplikowanych relacjach ludzi i zwierząt oraz współodpowiedzialności za losy innych. Autorką baśniowych ilustracji jest Marta Kurczewska. „Świnia Malwina” to opowieść, w której występują bohaterowie znani z książki „Dzik Dzikus”, nominowanej w 2021 r. do nagrody Literacka Podróż Hestii. Obie książki można czytać oddzielnie lub jako podserię w serii Zwierzaki.

Jury (przewodnicząca – Henryka Jurkiewicz, polonistka; członkinie: Sławomira Królak, Anka Pietruszka – bibliotekarki) powołane przez Organizatora oceniało: wyrazistość czytania, płynność, bezbłędność, intonację, rozumienie tekstu.

Mistrzem Pięknego Czytania Powiatu Kolskiego ‘2023 została Alicja Twardowska ze Szkoły Podstawowej w Łubiance.

Laureatka konkursu otrzymała, z rąk sekretarza powiatu – Artura Szafrańskiego, nagrodę książkową, pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy i gadżety ufundowane przez Starostę Kolskiego, honorowego patrona konkursu.

Źródło: PiMBP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526