Tragiczny wybuch w kotłowni w Kole…

Autor: kurier-kolski.pl | 20.10.2023

Dnia 12 października 2023 r. o godzinie 19:52 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o wybuchu kotła c.o. w budynku mieszkalnym w Kole. Dyżurny do działań zadysponował 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz jeden zastęp z OSP Koło nad Wartą. Niestety, zdarzenie miało bardzo tragiczne konsekwencje…

 

Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren prowadzonych działań. Odłączono prąd w budynku. Ratownicy zabezpieczeni w ODO weszli do kotłowni, gdzie zlokalizowali osobę poszkodowaną. Ratownicy wykonali dostęp do poszkodowanego i przy pomocy noszy typu deska ewakuowali go na zewnątrz budynku. Przystąpiono do reanimacji poszkodowanego. Udzielono KPP pozostałym osobom poszkodowanym.

Na miejsce przybyła Policja i ZRM. Przybyły na miejsce ZRM stwierdził zgon osoby poszkodowanej, a pozostałe osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala celem dalszej hospitalizacji.

Ugaszono palenisko w piecu CO. Ratownicy przeszukali cały budynek, by wykluczyć obecność osób trzecich – brak osób trzecich. Zakręcono wodę w pomieszczeniu kotłowni. Na miejsce przybył oficer w dyspozycji komendanta, pracownik Nadzoru Budowlanego oraz Prokurator.

Cały budynek został przewietrzony i sprawdzony miernikiem wielogazowym oraz kamerą termowizyjną – urządzenia nie wskazały zagrożenia. Na miejscu pozostała Policja wraz z Prokuratorem, którzy prowadzą swoje czynności.  Działania ratownicze prowadziło 16 strażaków przez 2 godz. 16 min.

Opracowanie: mł. asp. R. Kaczmarek – KPPSP w Kole

Fot: Czytelnik

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Przejeżdżam
Przejeżdżam
3 miesięcy temu

A ciąg dalszy tej historii? Jaka przyczyna wybuchu? Zapewne wybuch spowodował kocioł c.o., a nie piec.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526