Kolscy kandydaci Lewicy do Sejmu: dziennikarz śledczy i publicysta Roman Mańka wyzywa Kołodziejczaka! [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 24.08.2023

Lider Nowej Lewicy z naszego okręgu poseł Tadeusz Tomaszewski zaprezentował podczas konferencji prasowej na Rynku przed kolskim Ratuszem kandydatów swojego ugrupowania do Parlamentu w zbliżających się wyborach. Wśród nich znalazł się lokalny aktywista, strażak, sportowiec i radny Gminy Grzegorzew Łukasz Łuczyński, ale największą sensacją jest inny kandydat – wywodzący się z Gm.Kościelec, a związany z Kołem, były dziennikarz śledczy, znany publicysta, wykładowca akademicki Roman Mańka. Ten ostatni obszernie się prezentując m.in. rzucił wyzwanie Michałowi Kołodziejczakowi wzywając go do publicznej debaty! Te i inne szczegóły poniżej w materiale wideo.

 

W środę 23 sierpnia 2023 r. podczas konferencji prasowej Nowej Lewicy, Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski zaprezentował niektórych kandydatów do Sejmu z okręgu nr 37, obejmującego również nasz powiat.

KLIKNIJ W OBRAZ NIŻEJ, BY OBEJRZEĆ NAGRANIE Z KONFERENCJI PRSOWEJ LEWICY W KOLE:

Pierwsze miejsce na liście wyborczej przypadło liderowi, czyli posłowi Tadeuszowi Tomaszewskiemu, który reprezentuje wyborców już 7 kadencji. Jak sam podkreślił, został posłem, gdy miał 33 lata, a więc był w podobnym wieku jak kandydat z naszego Powiatu Kolskiego Łukasz Łuczyński – znany od lat aktywista, radny Gminy Grzegorzew, Prezes OSP Bylice, sędzia piłkarski. Drugim kandydatem, który pojawił się na konferencji i obszernie się zaprezentował, był urodzony w Kole i wiele lat tu mieszkający, a wywodzący się z Gminy Kościelec, Roman Mańka – obecnie mieszkający w stolicy bardzo znany były dziennikarz śledczy lokalnej prasy, komentator polityczny, publicysta i wykładowca akademicki. Mańka to niezwykle znana postać w naszym rejonie, a także osobowość medialna, gdyż często – jako komentator polityczny – bywa w różnych programach telewizyjnych. Kandydat najdłużej prezentował się i już na początku wyszedł z nietypowym i mocnym akcentem. Roman Mańka „rzucił rękawicę” startującemu z KO w naszym regionie Michałowi Kołodziejczakowi- liderowi Agro Unii. Wezwał go do merytorycznej i publicznej debaty. Czy Kołodziejczak spotka się z wytrawnym kolskim znawcą polityki oraz zmierzy się na argumenty? To pokaże przyszłość.

Inni kandydaci, którzy przybyli i zaprezentowali się dziennikarzom podczas konferencji to: Kamila Kasprzak-Bartkowiak z Gniezna, Tomasz Andrzej Nowak oraz Piotr Czerniejewski (obaj z Konina).

W konferencji wzięli tez udział członkiwie Zarządu Nowej Lewicy w Kole: Wojciech Jabłoński oraz Ida Biłas.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z wydarzenia.

Opracowanie, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
anna
anna
7 miesięcy temu

Pan Manka super facet, dobry kandydat do sejmu, brawo!

Edi
Edi
7 miesięcy temu

Piszący skończył jakąś szkołę? Kogo „wyzywa”?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526