Dziękczynienie za tegoroczne plony Gminy Koło w Leśnicy [FOTO+VIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 30.08.2023

Niedzielne Dożynki Gminy Koło (wiejskiej) odbyły się na terenie OSP Leśnica, przy drodze z Koła na Grzegorzew. Uroczystość zgromadziła wielu gości i jeszcze więcej mieszkańców. Jeden z radnych gminnych skomentował, że od lat nie widział takiej frekwencji na gminnym święcie plonów. Gośćmi specjalnymi był nasz miejscowy poseł, a prywatnie wieloletni mieszkaniec gm.Koło, Leszek Galemba wraz z małżonką Jolantą, oraz I Wicewojewoda Wielkopolska Aneta Niestrawska. Pod spodem fotoreportaż Jacka Skryckiego oraz krótkie nagranie.

 

Miejsce tegorocznych dożynek to mało znany plac z tyłu remizy OSP w Leśnicy. Plac okazał się doskonały do takiej imprezy, a do tego ukryty wśród bujnej zieleni.

Po przemarszu korowodu dożynkowego i odegraniu hymnu państwowego, nastąpiło przekazanie chleba przez starostów dożynek wójtowi gm. Koło Mariuszowi Rybczyńskiemu.

Uroczystą Mszę św. dożynkową odprawił ks. prob. Tomasz Król z pobliskiego Grzegorzewa wraz z ks. Mariuszem Budkiewiczem – proboszczem Parafii w Ochlach, Wicedziekanem Dekanatu Kolskiego i proboszczem z Parafii Wrząca Wielka ks. Marcinem Sadownikiem. Potem było Misterium Chleba, wystąpienia gospodarzy i gości, a na końcu konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

W części artystycznej wystąpili: Zespół Ludowy „Kiełczewianki”, dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Powierciu i Przedszkola w Powierciu, Gminna Orkiestra Dęta z Wrzącej Wielkiej, M. Drzewiecka, I. Błaszczyk, W. Lasota oraz zespół „Equator”. Gwiazdą wieczoru był zespół disco polo „Massimo”, a potem trwała zabawa do późna z zespołem „Equator”. Dla dzieci było oczywiście wiele atrakcji i konkursów, a dla starszych stoiska gastronomiczne oraz pyszności przygotowane przez panie gospodarne i wyjątkowe z Kół Gospodyń Wiejskich z poszczególnych sołectw.

Skrót nagrania z dożynek w Leśnicy w linku pod spodem (KLIKNIJ W LINK!) dzięki uprzejmości portalu Kolskiefakty.pl :

https://fb.watch/mKcDDb_PPc/

Opracowanie: Mariusz KOZAJDA
Zdjęcia: Jacek SKRYCKI i Mariusz KOZAJDA

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526