Zarząd Powiatu Kolskiego otrzymał jednogłośne wotum zaufania

Autor: kurier-kolski.pl | 02.07.2023

W dniu 23 czerwca 2023r. odbyła się LXX sesja Rady Powiatu Kolskiego. Najważniejszym punktem było udzielenie Zarządowi Powiatu Kolskiego wotum zaufania, zatwierdzenie sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2022 rok oraz udzielenie absolutorium dla Zarządu Powiatu Kolskiego z tytuły wykonania budżetu powiatu za 2022 rok. Udzielenie absolutorium to jedno z ważniejszy wydarzeń w życiu samorządu, gdyż podczas trwania tej procedury ocenie poddawane jest właściwe gospodarowanie przez Zarząd Powiatu środkami finansowymi powiatu.

 

Starosta Kolski Robert Kropidłowski podczas sesji przedstawił radnym Raport o stanie powiatu za 2022r. Raport obejmuje podsumowanie działalności Zarządu Powiatu w roku poprzednim,  w szczególności realizacji polityk, programów i strategii, uchwał rady powiatu i budżetu obywatelskiego. Radni Powiatu Kolskiego jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu Kolskiego wotum zaufania.

Zarząd Powiatu Kolskiego, na czele ze starostą Robertem Kropidłowski, otrzymał od radnych absolutorium z wykonania budżetu za 2022 rok. Głosowanie nad najistotniejszym punktem LXX sesji poprzedziło oczywiście przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu, która była pozytywna. Swoje stanowiska zaprezentowały również komisje stałe oraz Komisja Rewizyjna. Wszystkie  były pozytywne.

Przewodniczący Rady Marek Świątek w imieniu Rady Powiatu pogratulował Zarządowi Powiatu i Skarbnikowi za zaangażowanie i wykonaną pracę na rzecz Powiatu. Dodał również, że podziękowania należą się także wszystkim samorządom gminnym z terenu Powiatu Kolskiego za zrozumienie i przystąpienie do wspólnie realizowanych przedsięwzięć oraz inwestycji mających na celu poprawę wizerunku powiatu kolskiego.

Źródło: Powiat Kolski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526