Rusza długo oczekiwana przebudowa Oddziału Wewnętrznego w kolskim Szpitalu za 5,5 mln zł! [FOTO]

Autor: kurier-kolski.pl | 28.07.2023

Starosta Kolski Robert Kropidłowski wraz z Wicestarostą Sylwestrem Chęcińskim oraz Dyrektorem SP ZOZ w Kole Grzegorzem Gibaszkiem podpisali umowę z firmą budowlaną „VESTER” Sp.j. z Kutna na remont i przebudowę I etapu Oddziału Wewnętrznego w SP ZOZ w Kole wraz z dostosowaniem budynku głównego Szpitala do wymogów ppoż. Wartość zadania współfinansowanego w części w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład to 5.472.270,00 zł.

 

Inwestycja w zakresie przebudowy oddziału wewnętrznego w ramach etapu I w kolskim szpitalu ma w szczególności zapewnić spełnienie wymogów wynikających ze standardów europejskich, krajowych, a w szczególności Rozporządzenia Ministra Zdrowia oraz podnieść jakość świadczonych usług. Przebudowa oddziału wewnętrznego znajdującego się na pierwszym piętrze budynku głównego szpitala przewiduje w ramach realizacji etapu I wykonanie robót budowlanych branży ogólnobudowlanej, sanitarnej, elektrycznej w tym wentylacji oraz instalacji gazów medycznych. Przewiduje się zmianę układu sal chorych oraz uzupełnienie o indywidualne łazienki w salach chorych, nowe usytuowanie pokoi lekarzy, pielęgniarek i pokoju zabiegowego oraz innych pomieszczeń technicznych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania oddziału przyczyni się do usprawnienia pracy personelu.

W ramach realizacji inwestycji powstaną nowe sale dla chorych, w tym izolatka oraz pomieszczenia dla personelu dostosowane do wysokich standardów opieki zdrowotnej w celu zaspokojenia potrzeb pacjentów poprzez zwiększenie dostępności do świadczeń zdrowotnych oraz udzielania ich na jak najwyższym poziomie. Dodatkowo w ramach realizacji inwestycji planuje się poprawę bezpieczeństwa pożarowego, ewakuacji oraz dostosowania klatek do wymogów p.poż. Realizacja robót ma trwać 8 miesięcy.

W podpisaniu umowy na remont głównego oddziału naszego Szpitala wzięli udział m.in.: ordynator Oddziału Wewnętrznego lek. Arkadiusz Ostrowski, z-ca dyr. SPZOZ d/s lecznictwa lek. Michał Michalski, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Wewnętrznego Magdalena Woś  oraz przełożona pielęgniarek Ewa Sowińska, Hubert Szczepański – asystent Posła na Sejm Witolda Czarneckiego, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kolskiego Mariusz Kozajda oraz członkowie Zarządu Powiatu: Henryk Tomczak, Zbigniew Szarecki i Waldemar Banasiak, a także Sekretarz Powiatu Artur Szafrański. Umowę ze strony Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego „VESTER” Handzelewicz Spółka Jawna z Kutna podpisywał jej prezes Adam Stanisław Handzelewicz.

Źródło: Powiat Kolski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526