Kolejne dwie osoby w Galerii Wybitnych Absolwentów LO w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 04.07.2023

Dwoje znamienitych naszych rodaków znalazło się w Galerii Wybitnych Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Kole „Jesteście dla nas wzorem”. Są to prof. UEP, dr hab. Agnieszka Niezgoda oraz lekarz Janusz Karaszewski –  od 2020 ordynator Oddziału Położniczo-Ginekologicznego powiatowego szpitala w Kole. Galeria liczy obecnie 26 osób.

Obie uhonorowane osoby są maturzystami rocznika 1988, którego absolwenci w dużym stopniu przyczynili się do rozsławienia szkoły. W ubiegłym roku również z tego rocznika w poczet wybitnych włączony został prof. Paweł Felis ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Prof. UEP, dr hab. Agnieszka Niezgoda urodziła się 26 lutego 1969 roku w Szczecinku. Jest profesorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych, nauczycielem akademickim, specjalistką w zakresie ekonomiki turystyki. W 1988 roku ukończyła z wyróżnieniem Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole. Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, specjalność ekonomika i organizacja turystyki (1993). Na Wydziale Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Poznaniu w 1996 roku uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych za pracę Nowe tendencje w marketingu usług hotelarskich, a w 2007 r. stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie ekonomia za rozprawę habilitacyjną pt. Obszar recepcji turystycznej w warunkach rozwoju zrównoważonego. Od 1993 roku prowadzi pracę naukowo-badawczą i dydaktyczną na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Od 2009 roku objęła stanowisko profesora, a w latach 2017 – 2019 kierowała Katedrą Turystyki tej uczelni. Prowadziła wykłady również na Uniwersytecie Łódzkim, Akademii Finansów i Biznesu Vistula, a także w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie. Jako visiting profesor prowadziła wykłady w Szechenyi Istvan Egyetem Gyor (Węgry). W latach 2004 – 2008 była członkiem AIEST (Szwajcaria- International Associaton of Scientific Experts in Tourism) a od roku 2019 Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Rady Naukowej Wielkopolskiego Parku Narodowego. Jest autorką ekspertyz dla Ministerstwa Pracy, Rozwoju i Technologii oraz ok. 170 recenzowanych publikacji naukowych (monografie, podręczniki, artykuły w polskich i zagranicznych czasopismach). Jej działalność dydaktyczna, naukowa oraz publikacyjna została kilkakrotnie uhonorowana nagrodami indywidualnymi oraz zespołowymi Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. W 2010 roku została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP, a w 2013 roku Nagrodą Ministra Sportu i Turystyki, “Za zasługi dla turystyki” oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

 

Janusz Karaszewski urodził się 03.06.1969 r. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Kole rocznik 1988 – profil biologiczno-chemiczny (wychowawczyni p. Anna Niewiadomska). Ukończył studia medyczne na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie (z Nagrodą Ministra Zdrowia). Od 1995 roku jest lekarzem Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Szpitala Wojewódzkiego w Koninie, a od 2020 ordynatorem Oddziału Położniczo-Ginekologicznego w Kole (specjalizacja pierwszego i drugiego stopnia z ginekologii). Posiada członkostwo krajowych i międzynarodowych Towarzystw Medycznych. Jest uczestnikiem konferencji i szkoleń operacyjnych m.in. w Kuala Lumpur, Kapsztadzie, Vancouver, Lizbonie, Rzymie itd. Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem przez lek. Karaszewskiego pozwoliło stworzyć w Kole silny ośrodek ginekologiczny, z którego możemy być dumni w całym regionie.

 

Źródło: Miasto Koło

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
anna
anna
1 rok temu

Jestescie chluba naszego miasta!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526